Wynajem mieszkania krok po kroku

Zakładając rodzinę czy wyprowadzając się do innego miasta na studia, często myślimy o wynajęciu mieszkania. Pozostaje jednak pytanie, jak i gdzie szukać mieszkań i na co zwrócić uwagę, by być zadowolonym? Wydawałoby się, że znalezienie idealnego mieszkania nie jest trudne, zwłaszcza, że internet daje nam wiele możliwości. Warto jednak przyjrzeć się bliżej ofertom, by poznać ich wszystkie wady i zalety.

Określenie potrzeb

Na początek musimy się zastanowić, czy potrzebujemy mieszkania dla jednej osoby czy dla całej rodziny. A może będąc studentem, chcemy wynajmować mieszkanie wraz ze znajomymi lub z zupełnie nieznajomymi osobami? Każda opcja ma swoje plusy i minusy, o których musimy pamiętać. Mieszkanie w pojedynkę jest z pewnością wygodniejsze, bo mamy całkowity spokój i nikt nam nie przeszkadza. Mieszkając z kimś, musimy liczyć się z tym, że współlokator może chcieć zapraszać znajomych, urządzać imprezy itp. Warto w tym miejscu zastanowić się również, czy potrzebujemy całego mieszkania czy wystarczy nam jedynie pokój.

Lokalizacja mieszkania

Wiadomo, że w zależności od tego, gdzie spędzamy najwięcej czasu poza domem, powinniśmy poszukać mieszkania w pobliżu tego miejsca. Przykładowo studenci często szukają mieszkań blisko uczelni. Jeśli jednak nie mamy możliwości wyboru mieszkania w pobliżu uczelni czy pracy, powinniśmy zwrócić uwagę na bliskość przystanków autobusowych, tramwajów czy metra. Sprawdźmy, czy wszelkie pojawiające się w ogłoszeniach informacje są prawdziwe, np. te typu: „5 min do centrum”, „przystanek autobusowy” w pobliżu”. Możemy po prostu włączyć mapkę Google i sprawdzić, jakie są odległości między lokalizacją mieszkania a interesującymi nas miejscami. Przy okazji sprawdzania lokalizacji, warto również dowiedzieć się, czy w pobliżu znajduje się sklep, kawiarnia, restauracja czy po prostu park i inne dodatkowe atrakcje. W końcu każdy czasem potrzebuje odpoczynku.

A jak i gdzie szukać ogłoszeń? Wystarczy, że wejdziemy w wyszukiwarkę Google i przykładowo wpiszemy frazę: „wynajmę mieszkanie Lubin” (http://nieruchomoscilubin.com/). Na pewno uda nam się znaleźć wiele ofert.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.