Wstydliwy temat, czyli jak zadbać o depilację miejsc intymnych?

women-428896_640

Pomimo coraz większej popularności różnych zabiegów kosmetycznych, depilacja miejsc intymnych cały czas pozostaje wstydliwym, rzadko omawianym tematem. Najczęściej jedynie najbliższe przyjaciółki zwierzają się sobie z tak intymnych kwestii. Na co dzień usuwanie włosów z „tych” miejsc jest nadal tematem tabu. Pamiętajmy jednak, że depilacja miejsc intymnych jest bardzo ważna. Dlaczego?

Każdy z nas zupełnie inaczej postrzega kwestię usuwania owłosienia z miejsc intymnych. Czynność ta ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Mimo to depilacja bikini jest w chwili obecnej w modzie zwłaszcza, że wpływa na estetyczny wygląd ciała i dbałość o higienę osobistą. Środowisko lekarzy ginekologów nie do końca pochwala zabiegi depilacji (twierdząc, że wpływa to na zwiększone ryzyko zakażenia się chorobami intymnymi), jednak nie można zaprzeczyć, że skóra po usunięciu włosów jest gładka i łatwiej utrzymać czystość delikatnych miejsc.

Jeśli już decydujemy się na depilację miejsc intymnych pamiętajmy, że są to bardzo wrażliwe części ciała. Najbardziej dostępnym sposobem usuwania włosów z tych rejonów jest zwykła maszynka do golenia. Posiada ona jednak dużo wad: łatwo można się zaciąć, odrastające włoski kłują i sprawiają, że odczuwamy dyskomfort, a gładkość utrzymuje się tak na prawdę tylko przez jeden dzień. Do usuwania owłosienia z miejsc intymnych często używa się także różnych kremów, żelów czy pianek. Są one mniej skomplikowane w użyciu, mogą jednak wywoływać reakcje alergiczne. Po ich użyciu istnieje także ryzyko wrastania włosków.

Do najbardziej skutecznych metod należy korzystanie z depilatora lub wosku. Zarówno jedna, jak i druga pozwalają na usunięcie włosków razem z cebulkami, co skutkuje ich odrastaniem dopiero po 3-4 tygodniach. Nie każdy jednak jest w stanie wytrzymać ból jaki wiąże się z użyciem depilatora. Woskowanie jest co prawda równie bolesne, ale wykonywane przez profesjonalistę będzie mniej nieprzyjemne. Dodatkowo zyskamy wtedy pewność, że włoski zostaną wyrwane w odpowiedni sposób, bez łamania. Alternatywą może być depilacja przy pomocy pasty cukrowej, która również usuwa włosy wraz z cebulkami. Jest to bardziej przyjemne rozwiązanie, na dodatek całkowicie naturalne, praktycznie nie powodujące reakcji alergicznych i podrażnień.

Być może depilacja miejsc intymnych jest tematem tabu i wstydzimy się o niej rozmawiać w szerszym gronie, jednak w każdym dobrym salonie kosmetycznym bez problemu dowiemy się o niej wszystkiego.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.