W jaki sposób wpłynąć na wygląd paznokci?

portrait-865007_640Równe, pomalowane paznokcie są piękną ozdobą dłoni i dodają pewności siebie. Odpowiednio dobrany kolor lakieru może stanowić elegancki dodatek do stroju. Obecnie coraz modniejsze stają się butelkowe zielenie, głębokie granaty, złoto i barwy metaliczne. Nie zapominajmy jednak, że substancja ma bezpośredni kontakt z płytką i może na nią oddziaływać. Rynek kosmetyczny stale się rozwija i już dawno nie musimy korzystać z ciężkich, niezwykle długo schnących lakierów, charakteryzujących się duszącym zapachem. Obecnie, salony kosmetyczne oferują nam nowoczesne technologie. Lakiery gęstnieją znacznie wolniej i nie pozostawiają nieestetycznych przebarwień na paznokciach.

Czynniki wpływające na wygląd paznokci

Kosmetyki, których używamy do upiększania dłoni mają duży wpływ na nasze zdrowie. Jednocześnie, stan naszego zdrowia wpływa w dużym stopniu na wygląd paznokci. Okazuje się bowiem, że rygorystyczne diety czy zażywanie niektórych leków powoduje nieatrakcyjne podłużne lub poprzeczne bruzdy na płytkach. Ich wygląd ulega pogorszeniu również przez bliski kontakt z silnymi detergentami. Z tego powodu zaleca się wykonywać domowe czynności w rękawiczkach. Pozwolą one zachować właściwy kształt paznokcia. Powinno się go uzyskiwać za pomocą piaskowego, szafirowego lub mineralnego pilniczka. Metalowe narzędzia prowadzą bowiem do rozdwajania się płytek. Do usuwania skórek stosuje się patyczki z drewna różanego lub te plastikowe. Istotne jest również aby manicure był wykonywany przy użyciu odpowiednich lakierów.

Jak kupić odpowiedni lakier

Producenci umieszczają na opakowaniach szczegółowe informacje dotyczące składu lakieru. Niestety niewiele kobiet zapoznaje się z ich treścią przed dokonaniem zakupu. Kosmetyki dostępne w drogeriach kuszą niską ceną, ale zawierają dużą ilość szkodliwych chemikaliów. Bezpieczniej jest zatem korzystać z lakierów dostępnych w salonach, które nie zawierają DBP, formaldehydu i toluenu. Co więcej, klientki mogą zdecydować się na produkty z proteinami jedwabiu, które wyrównują płytkę paznokciową. Produkty polecane przez kosmetyczki są odporne na ścieranie i nie odpryskują. Manicure nie wymaga więc częstych poprawek. W dodatku niektóre z najnowszych lakierów emitują piękny zapach co zwiększa komfort ich użytkowania.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.