Techniki manicure’u, o których nie słyszałaś

fingernails-259972_640W dzisiejszych czasach manicure klasyczny, hybryda czy tak zwany francuz są bardzo modne. Słyszała o nich chyba każda kobieta. Po to, aby zadowolić te bardziej lub mniej wymagające klientki, salony kosmetyczne oferują coraz to nowe techniki dbania o paznokcie i zdobienia ich.

Podczas gdy jedne odchodzą w zapomnienie, jak na przykład tipsy, inne zyskują na sławie.

Manicure japoński

Jest to coś więcej niż zwykły, klasyczny manicure, dzięki któremu paznokcie mają wyglądać na ładne i zadbane. Manicure japoński jest idealny, kiedy chcemy podnieść kondycję naszych paznokci, bardziej o nie zadbać. Podczas takiego zabiegu w paznokcie wcierana jest pasta z witaminami i minerałami, a następnie specjalny puder, mający za zadanie odpowiednio ją zabezpieczyć.

Dzięki manicure’owi japońskiemu nasza płytka będzie miała perłowy blask, a jej powierzchnia będzie nieskazitelna bez konieczności jej malowania. Puder stosowany jest nie tylko po to, aby zabezpieczyć pastę przed wytarciem, ale również po to, aby nadać płytce jasny, delikatny odcień. W Japonii istnieje bowiem niechęć do opalania się, a docenia właśnie filigranową, jasną urodzę. Dzieje się tak dlatego, że w tym kraju ciemniejsza karnacja oznacza wiąże się z pracą w polu, na słońcu, a to z kolei rozumiane jest jako oznaka niższego stanu społecznego.

Vinylux

Inną techniką manicure’u, nastawioną już jednak bardziej na wygląd paznokci, jest tak zwany Vinylux. Metoda ta stosowana jest na przykład w salonie Easy Nails w Warszawie. Tego typu manicure łączy w sobie zalety dwóch najpopularniejszych ostatnio metod, klasycznej oraz hybrydowej. Lakiery Vinylux marki CND, podobnie jak hybrydowe, wymagają utwardzania pod specjalną lampą z promieniami UV, dzięki czemu utrzymują swoją barwę i połysk na dłużej niż lakiery klasyczne.

Do tego dodać jeszcze trzeba, że paleta kolorów jest bardziej rozbudowana niż w przypadku tak zwanej hybrydy, co zadowoli nawet najbardziej wymagające klientki. Lakier Vinylux Weekly Polish zawiera tak zwaną bazę, natomiast Vinylux Weekly Top Coat nadaje manicure’owi połysk oraz twardość.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.