Seks – temat tabu?

Choć rozmawianie o seksie sprawia coraz mniej trudności, to jednak dla wielu osób seks jest tematem tabu. Wstydzimy się albo boimy sygnalizować swojemu partnerowi lub partnerce potrzeby związane z kontaktem intymnym, co często powoduje frustrację i brak zadowolenia z relacji pomiędzy dwojgiem partnerów. A seks jest bardzo istotnym aspektem dobrego związku.

Na seks, który jest przyjemnością dla obu partnerów składa się wiele czynników. Jest to z pewnością zaufanie, oswojenie się z drugą osobą, poznanie jej zarówno w sferze mentalnej, jak i cielesnej oraz zrozumienie. Bardzo ważna jest także szczera rozmowa, podczas której zakomunikujemy swojemu partnerowi to, z czego jesteśmy zadowoleni, ale również to, co stanowi dla nas problem. Z reguły jest tak, że w związku dobrze dopasowanym te wszystkie kwestie nie sprawiają większej trudności, zwłaszcza po czasie oswajania się ze sobą. Jednak jest wiele par, w których potrzeba znacznie więcej czasu na to, żeby się przed sobą otworzyć. Niektóre pary też sobie z tym zwyczajnie nie radzą. Nie oznacza to od razu, że taki związek nie ma sensu czy nie ma przyszłości. Czasem warto skorzystać z porad kogoś trzeciego.

Takim mediatorem w sprawach intymnych może być seksuolog. W obecnych czasach nie należy bać się wizyty u seksuologa. Strach przed wystawieniem się na śmieszność jest całkowicie nieuzasadniony. Seksuolog pomoże partnerom zrozumieć siebie, swoją cielesność i pokaże jak może wyglądać komunikacja i rozmowa o potrzebach seksualnych. Oczywiście warto szukać sprawdzonego seksuologa, który ma doświadczenie i pozytywne rekomendacje par. Bardzo ważne jest, żeby u takiego specjalisty czuć się bezpiecznie i mieć do niego zaufanie, ponieważ powierza się jemu sprawy, o których nie mówi się każdej przypadkowej osobie.

Jeżeli dostrzegacie, że w Waszym związku jest coś nie tak, a jednym z problemów jest sfera seksualna, z którą czujecie, że sami sobie nie poradzicie, to nie czekajcie dłużej. Poszukajcie dobrego specjalisty, dzięki któremu Wasza relacja może stać się znacznie lepsza. Nie wstydźcie się, bo seks już nie jest tematem tabu, o którym nie wypada rozmawiać. Wypada i należy – bez względu na to czy jesteście małżeństwem, czy jesteście w związku partnerskim. Porady seksuologa możecie otrzymać np. w gabinecie seksuologicznym w Częstochowie http://andrzejkubat.pl.