Rynek kamer samochodowych

Manewrowanie samochodem czasami jest naprawdę trudne, gdyż mamy zaburzone pole widzenia. Tak naprawdę nie wiemy w jakiej odległości powinniśmy zaparkować, aby uniknąć stłuczki z sąsiadem na parkingu. Na szczęście z duchem czasu przychodzą nam z pomocą urządzenia, które pomogą uniknąć przykrego incydentu.

Rynek kamer samochodowych od jakiegoś czasu przeszedł małą rewolucję. Prezentowane modele nie tylko są małych rozmiarów, ale także posiadają szeroki kąt widzenia. Takie urządzenia są nie tylko używane przez początkujących kierowców, ale także takich z kilkuletnim stażem na drogach. System cofania w lusterku samochodowym jest innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwi życie każdemu. Przydatne są zwłaszcza wtedy, kiedy mamy słabość do większych aut. Można używać ich także do rejestrowania sytuacji na drodze podczas podróży. Zestaw zasadniczo składa się z dwóch części: kamerki oraz lusterka. Najnowsze modele proponują odrzucić stare, dobre kable zasilające urządzenie. Bateria starczy nawet na kilka godzin podróży.

Jeśli mamy wybierać kamerę, która będzie nagrywała płynnie to powinna posiadać co najmniej 25 fps. Drugim parametrem jest rodzaj matrycy, który powinien być bezawaryjny. Jednym z takich urządzeń jest Xblitz Mirror 2016, który posiada właśnie wcześniej wspomnianą normę. Poza tym cechuje go wbudowany mikrofon, który jest bardzo czuły. Większość kamer samochodowych włącza się automatycznie tuż po odpaleniu silnika. Wiele ludzi twierdzi, że korzystanie z takiego urządzenia to jak automatyczne przyznanie się przed samym sobą: „Tak, jestem złym kierowcą!”. Trzeba wziąć pod uwagę, że czasy się zmieniły. To zupełnie jak porównywać klasyczne auto z czasów PRL-u i ten z automatyczną skrzynią biegów. Technologia stale się rozwija i trzeba się przyzwyczaić, że rynek kamer samochodowych zrewolucjonizuje rynek. Podobny los czekał stary, dobry GPS.

Auto posiadające taką kamerę z pewnością uniknie nie tylko kilku, losowych wypadków, ale także będzie stanowiło materiał dowodowy. Wtedy można udowodnić, że stłuczka nie była naszą winą. W końcu nadeszły czasy, kiedy wszystko w końcu wydaje się łatwiejsze.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.