Przyjazna przychodnia?

hospital-391746_640Wielu z nas nie lubi chodzić do specjalistów, argumentując to zbyt długimi kolejkami do rejestracji czy niemiłym personelem przychodni. Trzeba jednak pamiętać, że opieka medyczna się zmienia, a co za tym idzie, nasz strach często okazuje się bezpodstawny.

Sprawdzona przychodnia medyczna powinna zapewniać nam opiekę na wielu płaszczyznach, niezależnie od naszej dolegliwości. Istotne jest, aby w jednym miejscu przyjmowało wielu specjalistów, którzy zapewnią nam kompleksową opiekę. Bo chyba nie ulega wątpliwościom, że opieka to rzecz, która w przychodniach liczy się najbardziej – bez odpowiedniej diagnozy i dobrze dobranych lekarstw, zamiast wyzdrowieć, nasza dolegliwość może się jeszcze pogłębić. W tym wypadku lekarz, który nas źle zdiagnozował oraz wypisał złą receptę, na pewno nie jest profesjonalistą, a co za tym idzie, przychodnię, która go zatrudnia, trudno nazwać sprawdzoną i godną zaufania.

Bowiem poradnia godna zaufania to taka, w której personel jest profesjonalny, ale i uśmiechnięty, a nie na przykład nieustannie mający wykrzywioną twarz, jak to się zdarza w wielu placówkach medycznych. Oczywiście atmosfera w takim miejscu to nie wszystko, bo ważniejsza od tego jest sama opieka, jednak wiadome jest, że gdy personel poradni jest względem nas przyjazny, my właściwie bez chwili zastanowienia zaczynamy mu ufać. Pacjenci przychodni powinni być obdarzeni należytą troską, w równym stopniu – tutaj powaga choroby nie jest najważniejsza. Przychodnia w Częstochowie charakteryzuje się profesjonalnym personelem, na który może liczyć każdy pacjent, bez względu na to, na co choruje. Ostatnią omawiają w tym artykule rzeczą będą kolejki. Obecnie kolejki powstają właściwie wszędzie – na poczcie, przy kasach w supermarketach, w różnych urzędach czy nawet w aptekach. Osoby przychodzące do poradni medycznej są chore, nieważne czy to zwykłe przeziębienie czy ból nogi – pacjenci nie powinni stać w kolejce do rejestracji, a potem czekać nawet godzinę na przyjęcie przez lekarza.

Przyjazna, godna zaufania przychodnia to wręcz marzenie, w którym zaopiekuje się nami uśmiechnięty, profesjonalny personel, na który nie będziemy musieli długo czekać.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.