Problemy z sercem – gdzie szukać pomocy?

electrocardiogram-16948_640Problemy z sercem dotykają nie tylko osób w podeszłym wieku, ale także coraz młodszych ludzi. Na tego typu problemy duży wpływ mają czynniki cywilizacyjne, takie jak: pośpiech, stres, nieregularne odżywianie się oraz siedzący tryb życia i mała aktywność fizyczna. Zwłaszcza osoby żyjące w miastach są narażone na choroby cywilizacyjne ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska i szybkie tempo życia. Stąd też często biorą się choroby serca i inne dolegliwości.

W przypadku podejrzenia problemów z sercem lub też niepokojących dolegliwości, które mogą mieć związek z nieprawidłową pracą serca, warto jak najszybciej umówić się na wizytę do lekarza. Można najpierw zgłosić się do lekarza rodzinnego i powiedzieć mu o niepokojących objawach, a ten wypisze skierowanie do kardiologa. Można również umówić się bezpośrednio do kardiologa, który przyjmuje w prywatnym gabinecie lub w niepublicznej placówce medycznej.

Godnym polecenia lekarzem jest kardiolog w Częstochowie, do którego można umówić się na prywatną wizytę. Termin oczekiwania na wizytę nie jest długi i wynosi średnio dwa tygodnie. Podczas pierwszego spotkania z lekarzem pacjent powinien szczegółowo opowiedzieć o swoich dolegliwościach, a lekarz wykona od razu potrzebne badania. Koszt konsultacji wraz z badaniami nie powinien przekroczyć stu złotych.

Jednym z badań najczęściej wykonywanych przez kardiologa w Częstochowie jest echokardiografia, czyli echo serca, inaczej UKG. Podczas badania UKG, czyli ultrasonokardiograficznego, istnieje możliwość oceny przepływu krwi w dużych tętnicach i żyłach. Jest to USG dopplerowskie, które jest ważnym i jednym z podstawowych badań w diagnostyce chorób układu krążenia.