Pozbądź się zwykłej maszynki!

shave-360312_640

Męczy Cię walka maszynką do golenia z odrastającymi włoskami? Nic dziwnego. Pozbywanie się zbędnego owłosienia jest jak walka z wiatrakami. Istnieją jednak prostsze i skuteczniejsze sposoby, które zaoszczędzą Ci wiele czasu i nerwów. Warto zastanowić się nad woskami!

Dlaczego nie maszynka?

Owszem – jednorazowa maszynka do golenia jest w stanie skutecznie usunąć włoski z nóg, pach czy okolic intymnych, jednak efekt utrzymuje się krótko. U niektórych kobiet, szczególnie u brunetek, już następnego dnia widać czarne, nieestetyczne kropeczki. Powtarzamy więc zabieg co dwa lub trzy dni. I mimo że nie odczuwamy bólu, nasza skóra bardzo cierpi narażana wciąż na nowe podrażnienia. Można więc zastosować chemiczne metody depilacji: pianki, żele lub kremy do golenia. Jednak są to specyfiki bardzo chemiczne, które w większości wypalają włoski. Również nie działają dobrze na skórę. Ponadto wywołują wiele reakcji alergicznych i silnych zaczerwienień. A przecież tego najbardziej chcemy uniknąć.

Woski i pasty cukrowe

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia jest depilacja woskiem. Wyróżniamy dwa rodzaje wosków: miękkie – o temperaturze topnienia do 40 stopni oraz twarde – o temperaturze topnienia powyżej 40 stopni. Wosk miękki zrywa się ze skory za pomocą pasków fizelinowych lub materiałowych, natomiast wosk twardy zastyga na tyle mocno, że zrywa się go bezpośrednio ze skóry. Oba sposoby są nieco bolesne, choć zdaniem wielu kobiet depilacja twardym woskiem jest mniej bolesna. Jeżeli posiadasz wyjątkowo delikatną i wrażliwą lub skłonną do alergii skórę, warto zastosować pastę cukrową. Ten specyfik, wykonany jedynie z naturalnych składników, przykleja się tylko do włosków. Powoduje więc dużo mniejsze podrażnienia i wywołuje mniej bólu.

Najlepiej w salonie

Choć zarówno depilację woskiem, jak i pastą cukrową można wykonać w warunkach domowych, zaleca się wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Dlaczego? Ponieważ wykonanie takiego zabiegu jest trudne, a niewprawiona ręka może narobić więcej szkód. Najważniejsze jest, aby zrywać wosk dokładnie pod kątem 40 stopni. Dzięki temu odrastające włoski nie będą wrastać ani łamać się pod skórą. Ponadto będą cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Proces odrastania będzie się wydłużał. Daje to efekt gładkiej skóry utrzymujący się nawet do 6 tygodni! Warto więc pozbyć się jednorazowej maszynki do golenia i zaoszczędzić sobie trochę czasu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.