Piękna skóra jesienią? To możliwe!

chairs-529912_640Lato to czas w roku, w którym o wiele prościej dbać o zdrowie i ciało. Łatwiej wprowadzić do codziennego trybu życia zdrowsze, sezonowe jedzenie, więcej się ruszać, a przede wszystkim dbać o kondycję pięknie opalonej skóry. Jednak czy efekt „muśnięcia słońcem” jest zarezerwowany jedynie dla tej najcieplejszej pory roku? Niekoniecznie – pamiętając o kilku prostych krokach można cieszyć się pięknym kolorytem niemal przez cały rok!

Latem skóra jest narażona na działanie ostrego słońca, wody z mórz oraz wysokiej temperatury i wiatru. Każdy więc chętniej poświęca kilkanaście minut dziennie na systematyczną pielęgnację. Warto jednak pamiętać, że również jesienią, kiedy większą część ciała chronią ubrania, skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a przede wszystkim regeneracji. Coraz niższe temperatury i zimny wiatr stanowią prawdziwe wyzwanie dla cery i dłoni. Z drugiej strony komórkom skóry, schowanym pod kurtkami i płaszczami, trudniej „oddychać”. Wniosek? Także jesienią należy o siebie dbać i poświęcić na codzienną pielęgnację odpowiednią ilość czasu. Chłodniejsza aura stanowi doskonałą okazję na zmianę lekkich balsamów i sprayów na nieco cięższe, ale bogatsze i bardziej skuteczne w działaniu masła do ciała lub olejki. Kremy do twarzy stosowane latem również warto zamienić na nieco bardziej tłuste – aplikacja dobrego kremu odżywczego na noc na pewno nie zaszkodzi przesuszonej zimnym wiatrem cerze.

Jesień to doskonała okazja, żeby „dopieścić” swoje ciało zabiegami w dobrym salonie kosmetycznym lub SPA. Warto odnaleźć cieszące się renomą miejsce i skorzystać z licznych opcji oczyszczających, złuszczających, odmładzających, regenerujących itd. W chłodne dni pielęgnacji wymagają dłonie – można wybrać kąpiel parafinową, a na koniec wzmocnić efekt zadbanych rąk pięknie wykonanym manicure. Cera wymaga usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, w zależności od potrzeb można skorzystać z peelingu kawitacyjnego lub zabiegu mikrodermabrazji. Nie można też zapominać o stopach. Wbrew pozorom to właśnie jesienią i zimą potrzebują one szczególnej pielęgnacji. Schowane przez większą część dnia w pełnych butach szybciej tracą atrakcyjny wygląd, wysychają i pękają na piętach. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z oferty wykonania profesjonalnego pedicure lub kąpieli parafinowej. Dzięki systematyczności i korzystaniu z usług najlepszego salonu można się cieszyć pięknym ciałem przez cały rok.

Więcej ciekawych i pożytecznych informacji znajdziecie na: http://easywaxing.pl/pl/

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.