Peeling chemiczny – eksfoliacja. Warto?

Profile portrait of young attractive caucasian female face with clean skin

Dbanie o skórę twarzy i ciała to często nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. Każda z nas bowiem chce czuć się piękna i zadbana, a nic tak nie wpływa na dobre samopoczucie, jak zdrowa, rozświetlona i pięknie wyglądająca cera. Jaki jest na ot najlepszy sposób?

Czym jest eksfoliacja?

Eksfoliacja to nic innego, jak peeling, czyli złuszczanie naskórka. Polega ona na celowym i kontrolowanym niszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą biologicznych lub chemicznych substancji. Poza pozbyciem się niepotrzebnej warstwy skóry chodzi też o to, aby pobudzić ją do wytwarzania kolagenu i elastyny. Dzięki takim zabiegom skóra staje się promienna, napięta, zmniejszają się pory, a przebarwienia niemal całkowicie znikają. Ponadto zabieg eksfoliacji przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji, bowiem pobudzona i oczyszczona cera lepiej przyswaja wszystkie substancje odżywcze. Przeprowadzenie całej serii zabiegów daje realne, widoczne efekty.

Eksfoliacja kwasami

Kwasy mają bardzo specyficzne działanie na skórę. Dzięki właściwościom rozluźniającym ułatwiają one złuszczanie naskórka, co zdecydowanie przyśpiesza naturalne usuwanie warstw martwych komórek. Istnieje wiele rodzajów kwasów, z których każdy przystosowany jest do leczenia odpowiednich schorzeń skórnych. Kosmetyczka z salonu urody zapewne dobierze odpowiedni kwas do Twojej skóry. Należy jednak pamiętać, żeby nie stosować kwasów w kilku przypadkach: w okresie letnim, w przypadku podrażnień, stanów ropnych skóry, egzemy, aktywnej opryszczki, skaleczeń czy w czasie ciąży i karmienia piersią. Po przeprowadzonym zabiegu natomiast nie należy kąpać się w chlorowanej wodzie i wykonywać peelingów mechanicznych lub innych peelingów chemicznych. Warto stosować krem z filtrem minimum 30 SPF, intensywnie nawilżać skórę i unikać kontaktu z promieniami UV.

Zabieg eksfoliacji kwasami jest bardzo inwazyjny, jednak daje niewspółmiernie wspaniałe efekty. Szczególnie, gdy jest wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym np. peeling kwasami Warszawa http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami i stosuje się go regularnie, całymi seriami. Warto również pamiętać, że nawet naturalne kwasy owocowe posiadają bardzo silne i niemal agresywne działanie, dlatego należy unikać robienia takich maseczek w zaciszu domowym czy nawet przemywania twarzy wodą z sokiem z cytryny.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.