Odmładzające pijawki

Zapewne każdy z Was słyszał o terapii pijawkami. Wykorzystywana jest ona m. in. w leczeniu stanów zapalnych, żylaków czy nadciśnienia. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że pijawki wykorzystywane są także w kosmetologii. Na co działają i w jaki sposób mogą nas odmłodzić?

Pijawkowy eliksir młodości

Jakiś czas temu przeprowadzono badania nad substancjami gruczołów ślinowych pijawek. Oczywiście nie pierwsze i z pewnością nie ostatnie. Analizy wykazały, że wśród tych substancji znajdują się i takie, które mogą znacząco wpływać na stan naszej skóry –  jej napięcie, ukrwienie czy konsystencję. Można powiedzieć, że ostatnie badania to wcale nie taka nowość. Już od dawna w Japonii stosowano maseczki na twarz i ciało z olejków wymieszanych z krwią pijawek. Już wiecie, jaki jest sekret piękna japońskich gejszy? 🙂 Maseczki takie stosowane są obecnie w zwalczaniu zmarszczek i przebarwień, trądziku, chorobowych zmian skóry, pajączków naczyniowych czy też cellulitu.

Maseczka liftingująca

Aby wykonać maseczkę, musi być przeprowadzone najpierw leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/hirudoterapia-tom-i-podstawy-leczenia-pijawkami/) w miejscu dolegliwości lub w okolicy wątroby. Po zabiegu hirudoterapeuta wyciska z pijawki wydzielinę, która wraz z krwią tworzy niezwykle odżywczą, upiększającą i odmładzającą substancję. Taką maseczkę kładziemy na oczyszczoną skórę twarzy i zmywamy ją po upływie 20 minut.

W czym tkwi sekret takiej maseczki? Przede wszystkim decydującym czynnikiem jest tutaj krew pacjenta, która lepiej przenika do głębokich warstw naskórka. Takiego efektu nie da nam żaden, nawet najdroższy krem. A efekty pojawiają się od razu po zabiegu. Zmniejszenie zmarszczek czy usunięcie przebarwień to tylko jedne z niewielu skutków stosowania tej maseczki. Nasza skóra wygląda młodziej, jest gładka, bardziej elastyczna i rozświetlona. Wszystko to za sprawą znajdujących się w wydzielinach pijawek substancjach, takich jak hialuronidaza, elastaza i kolagenaza. Zmniejszają one napięcie tkanki łącznej i zwiększają penetrację w skórze pozostałych związków.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.