Najskuteczniejszy sposób na depilację

Powoli nadchodzi wiosna, a zaraz za nią pojawi się ciepłe lato – okres krótkich spodenek, zwiewnych sukienek i bikini. Teraz jest więc najlepszy moment, żeby zatroszczyć się o gładką, pozbawioną zbędnego owłosienia skórę. Jak to zrobić? Jakie są najskuteczniejsze sposoby na depilację?

Depilacja woskiem czyli długotrwały efekt

Za najskuteczniejszą depilację uważa się tę, której efekt utrzymuje się najdłużej. Każda z nas ma dosyć już walk maszynką do golenia z odrastającymi w nieskończoność włoskami. Maszynki do golenia, owszem, są skuteczne, jednak ich efekt nie utrzymuje się zbyt długo, a odrastające, lekko kłujące włoski możemy wyczuć na nogach już następnego dnia. Natomiast gładka skóra po depilacji woskiem może utrzymywać się nawet do 6 tygodni, jeżeli jest wykonywana regularnie. Jest to zdecydowanie najważniejsza zaleta tej metody, ale nie jedyna. Po depilacji woskiem włoski odrastają wolniej, są słabsze, miękkie i jaśniejsze. Dodatkowo w przeciwieństwie do depilatora, wosk nie powoduje wrastania włosków w skórę. Ważne jest jednak, aby wosk był zrywany dokładnie pod kątem 45 stopni, dlatego nie poleca się wykonywania tej depilacji w warunkach domowych, jeżeli nie ma się doświadczenie. W tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, aby mieć pewność, że każda depilacja http://easywaxing.pl/ będzie wykonana poprawnie i przyniesie zadowalające efekty.

Dla osób z wrażliwą skórą

Depilacja woskiem ma wiele swoich zalet, jednak – jak wszystko – posiada też swoje zalety. Może bowiem wywoływać podrażnienia lub reakcje alergiczne u osób z bardzo wrażliwą i delikatną skórą. Na szczęście kosmetyka wychodzi na przeciw potrzebom każdej klientki. Prawie wszystkie salony kosmetyczne posiadają w swojej ofercie depilację pastą cukrową, która jest świetną alternatywą dla wosków. Wykonana jest ona całkowicie z naturalnych składników, jest delikatna i nie wywołuje podrażnień. Poleca się ją także do depilacji okolic intymnych, gdzie skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Jeżeli nie jesteś pewna, czy lepszy dla Ciebie będzie wosk czy pasta, takiej informacji na pewno udzieli Ci kosmetyczka i dobierze rodzaj zabiegu odpowiedni do Twoich potrzeb. Warto również wspomnieć, że depilacja pastą cukrową, jeżeli jest wykonywana regularnie, utrzymuje naszą skórę gładką tak samo długo, co depilacja woskami.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.