Nagość bez kompleksów – depilacja brazylijska

photo-1441110317034-95e16e111f8f

Dobre samopoczucie kobiety zależy w dużym stopniu od jej wyglądu. Współcześnie jako atrakcyjne postrzega się ciało pozbawione znacznej części owłosienia. Coraz częściej koniecznością staje się nie tylko depilacja nóg i pach, ale również strefy bikini. Zwłaszcza, jeśli chcemy wyglądać atrakcyjnie na plaży lub… w czasie zbliżeń z partnerem.

Depilacja brazylijska – co to jest?
Depilacja brazylijska to zabieg polegający na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych. Depiluje się włoski z łona, okolic ud, odbytu i warg sromowych. Zwykle pozostawia się jedynie niewielki pasek włosków nad łechtaczką. W ofercie profesjonalnych salonów kosmetycznych jest też możliwość wykonania fantazyjnych wzorów dla wymagających klientek. Oczywiście, można też usunąć wszystkie włosy, co określa się jako pełną depilację brazylijską.
Metody usuwania włosków
Strefa bikini to niezwykle wrażliwa okolica, dlatego jeśli chcemy pozbyć się owłosienia z niej, bardzo ważny jest dobór odpowiedniej metody. Golenie maszynką jest niebezpieczne z uwagi na możliwość skaleczenia się, a w tej okolicy wszelkie ranki są bardzo podatne na zakażenie. Dlatego bezpieczniejszym pomysłem jest depilacja. W gabinecie kosmetycznym osoba profesjonalnie przygotowana do wykonywania tego typu zabiegów wybierze odpowiedni rodzaj wosku, w zależności o skóry i oczekiwań klientki. Do wyboru mamy depilację woskiem i depilację cukrową. Ta pierwsza charakteryzuje się używaniem wosku, który przykleja się nie tylko do włosów, ale też do skóry, przez co może ją podrażniać, powodując silne zaczerwienienie skóry. Jest to stosunkowo bolesna metoda. Tego typu problem nie występuje przy depilacji cukrowej, ponieważ pasta cukrowa przylepia się tylko do włosów, dzięki czemu ból jest mniejszy, a skóra pozostaje niepodrażniona. Minusem jest cena – jest to metoda niemal dwa razy droższa od depilacji woskiem.

Wstyd kontra profesjonalizm
Wiele kobiet czuje się skrępowanych przed depilacją brazylijską w salonie kosmetycznym, ponieważ osoba wykonująca zabieg będzie widziała ich bardzo intymne partie. Należy jednak pamiętać, że depilację tego typu zawsze wykonują profesjonalnie przeszkolone kosmetyczki, które mają wielu różnych klientów. Wstyd nie powinien hamować do tego stopnia, by decydować się na samodzielne wykonanie zabiegu. Mimo, że da się przeprowadzić depilację brazylijską samodzielnie w domowym zaciszu, może to być dużo mniej komfortowe, a przede wszystkim bardzo bolesne doświadczenie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.