Metody bezpośrednie – nie tylko Callan

Większość osób, które kiedykolwiek słyszały o metodach bezpośrednich, kojarzy je jedynie z metodą Callana. Należy tu jednak także Direct Method for English, czyli unowocześniona metoda Callana. Czym w ogóle charakteryzuje się taki sposób nauki? Jak wyglądają poszczególne zajęcia i jaka jest ich skuteczność?

Naucz się mówić po angielsku jeszcze szybciej!

Ile przeciętnie godzin musi poświęcić osoba ucząca się angielskiego tradycyjnymi metodami? Zwykle jest to aż 350 godzin. Po co tracić aż tyle czasu, skoro można zrobić to szybciej? Nauka metodami bezpośrednimi pozwoli Ci opanować materiał już w 80 godzin. To ponad 4 razy szybciej niż w tradycyjnych szkołach. Skąd ta różnica? W czasie jednej godziny lekcyjnej w zwykłej szkole uczniowie wypowiadają i słyszą jakieś 3000 słów. Na zajęciach prowadzonych metodą Callana lub DME jest to aż 12600 złów. Imponujący wynik, prawda? Chcesz podjąć wyzwanie?

Mówienie, mówienie i jeszcze raz mówienie

W tradycyjnych szkołach uczniowie uczą się pisać, czytać, poznają reguły gramatyczne. Nierzadko konwersacje są zrzucane gdzieś na dalszy plan. A przecież ucząc się angielskiego chcemy przede wszystkim móc swobodnie się porozumiewać w tym języku. Metody bezpośrednie właśnie na konwersacji się skupiają. Szkoły tworzą specjalnie małe grupy, żeby każdy z uczestników kursu mógł się wypowiedzieć.

Ćwicz swój refleks!

Nauka metodami bezpośrednimi skupia się przede wszystkim na wykształcenie refleksu u uczniów. Zajęcia opierają się na schemacie pytanie-odpowiedź, przy czym lektorzy mówią z taką prędkością, z jaką wypowiadają słowa rodzimi użytkownicy języka. Uczniowie zmuszeni są więc do udzielenia natychmiastowej odpowiedzi – nie ma czasu na zastanowienie. Co nam daje ćwiczenie refleksu? W momencie gdy nauczyciel zadaje pytanie albo już później, gdy będziemy z kimś rozmawiać, nie będziemy musieli tłumaczyć sobie słów na język ojczysty, by móc zrozumieć pytanie czy wypowiedź naszego rozmówcy. Nauczymy się myśleć w obcym języku.

Jeśli chcesz zapisać się na naukę angielskiego Częstochowa, zajrzyj tu: http://tarkowski.edu.pl.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.