Metoda Callana – czy jest skuteczna?

Dużo słyszy się o skutecznych metodach języka angielskiego. Jedną z nich jest właśnie stara metoda Callana. Czy naprawdę jest skuteczna ? Na czym tak naprawdę polega? Na wszystkie pytania zawsze znajdzie się odpowiedź.

Metoda Callana to metoda nauki języka angielskiego, która polega na szybkim nauczeniu się określonej partii materiału. Łatwo można zauważyć, że niektóre osoby łatwiej zapamiętują nowe słówka niż pozostałe. Dzieje się tak jeśli mają dobrze rozwinięta świadomość na którą składa się koncentracja i wyobraźnia. Podczas takich zajęć więcej słyszysz niż rozwiązujesz zadania. Nie ma tutaj miejsca na czytanki czy też na zadania gramatyczne. Samo pisanie stanowi mały odsetek tego co jest na zajęciach. Motywem przewodnim są tutaj powtórki słówek czy też zwrotów, których nauczyłeś się na poprzedniej lekcji. Następnym ćwiczeniem jest najszybsze udzielenie odpowiedzi na pytanie jak to tylko możliwe. W tej metodzie konstruowane są nienaturalne, rozbudowane zdania, które mają na celu poszerzenie słownictwa. Jeśli kursant się zacinał to nauczyciel mu w tym pomagał pchając dalej jego wypowiedź.

W tej metodzie nie ma miejsca na tworzenie swoich własnych wypowiedzi. Trzeba ściśle trzymać się określonych schematów. O metodzie callan Częstochowa można przeczytać na http://tarkowski.edu.pl/./Jeśli wykorzysta się w pełni potencjał można zauważyć, że nauka angielskiego jest szybsza niż innymi metodami nauki. Wiele kursantów rezygnuje, bo nie widzi przede wszystkim efektywności w tej metodzie, która nakazuje im recytowanie zdań z pamięci. Dużym błędem jest także odpuszczanie sobie powtórek. Zbyt szybkie tempo nauki nie jest wadą. Właśnie na tym polega cała efektywność nauki języka.. Mimo, że większość zwrotów wyszło z powszechnego użycia i metoda Callana posiada wiele archaicznych zwrotów nie warto z niej rezygnować. Warto podkreślić, że stosowanie tej metody mija się z celem tuż po przekroczeniu poziomu B2.

Metoda Callana jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą się nauczyć szybko języka. Kierowana jest przede wszystkim do osób zaczynających swoją przygodę z językiem angielskim.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.