Manicure pielęgnacyjny

hand-790823_640Oprócz manicure’u klasycznego, hybrydowego czy japońskiego, istnieją również inne jego rodzaje, większy nacisk kładące na wypielęgnowanie dłoni niż na położenie na paznokcie odpowiedniego koloru.

Studio Depilacji i Kosmetyki EasyWaxing, znajdujące się w Warszawie, w swojej ofercie posiada taki właśnie rodzaj zabiegu pielęgnacji dłoni. W salonie tym możemy poddać nasze dłonie na przykład zabiegowi manicure’u terapeutycznego, który obejmuje manicure biologiczny oraz intensywnie odżywiającą i wzmacniającą odżywkę do paznokci. Profesjonalni pracownicy tego studia produkty do pielęgnacji dobierają w zależności od rodzaju paznokci oraz problemów z nimi związanych. Zabieg ten nie obejmuje malowania lakierem klasycznym, jednak jest możliwość połączenia tych dwóch manicure’ów.

W przypadku jednak, kiedy dłonie wymagają szczególnej opieki, idealnym do tego celu jest manicure SPA, będący połączeniem klasycznego manicure’u z kosmetykami peelingującymi, nawilżającymi oraz ujędrniającymi. Stosuje się je po to, aby zachować gładkość i sprężystość skóry, która po zabiegu jest gładka i aksamitna w dotyku. Manicure ten doradza się w sytuacjach, kiedy nasze dłonie są szorstkie, suche, zrogowaciałe, gdy odczuwamy utratę jędrności i elastyczności i kiedy chcemy się po prostu zrelaksować oraz odżywić skórę naszych dłoni. Zabieg rozpoczyna się od łagodzącej i zmiękczającej naskórek kąpieli, później wykonywany jest klasyczny manicure (opiłowanie paznokci, wycinanie lub odsuwanie skórek), po czym kosmetyczka delikatnie peelinguje skórę, aby nadać dłoniom miękkość oraz gładkość. Ostatni krok zabiegu to nałożenie na dłonie silnie nawilżającej maski odżywczej.

Ostatnią formą manicure’u pielęgnacyjnego jest parafina na dłonie, działająca cuda na ich skórę – zmniejszają się zmarszczki i nierówności, a skóra staje się miękka i gładka. Specjaliści zalecają regularne stosowanie tego typu zabiegów szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze dłonie są wyjątkowo narażone na działanie niskich temperatur.

Jeśli więc mamy ochotę na manicure w centrum Warszawy, wspomniany wyżej salon będzie do tego idealny.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.