Leczenie pijawkami – w trosce o zdrowie

Korzyści płynące z zabiegów hirudoterapii są znane nie od dziś. Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami wychodzi naprzeciw chorobom XXI wieku i zyskuje coraz większą aprobatę, dzięki swej skuteczności. Powrót do zasobów medycyny naturalnej pomoże nam utrzymać dobre zdrowie na znacznie dłużej.

Lek na całe zło

Leczenie pijawkami z entuzjazmem było stosowane już przez starożytnych Egipcjan, a obecnie przeżywa swój renesans. Jako gałąź medycyny naturalnej, zaczyna mieć przewagę nad konwencjonalnym leczeniem, które oprócz tego, że ma działanie objawowe, powoduje wiele skutków ubocznych. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami, czyli hirudoterapia, to antidotum na sporą listę schorzeń i dolegliwości. Jak wykazały liczne badanie kliniczne, terapia pijawkowa jest skuteczna w leczeniu nawracających bólów głowy i kręgosłupa, miażdżycy, wrzodów żołądka i dwunastnicy czy zapaleniu korzonków. Ponadto doskonale radzi sobie z reumatyzmem, chorobą niedokrwienną serca, nadciśnieniem, niedociśnieniem i hemoroidami. Dzięki tej terapii możemy leczyć prostatę, impotencję, niektóre kobiece choroby, a nawet nerwic i depresję. Lecznicze pijawki, to także doskonały sposób na szybką i efektywną walkę ze zmarszczkami, trądzikiem, bliznami i cellulitem. Pijawki ujędrniają, nawilżają i odżywiają skórę – działają odmładzająco.

Jak to działa?

Lecznicze pijawki są pozyskiwane ze sterylnych hodowli, a na sam zabieg najlepiej umówić się ze specjalistą http://pijawki.abros.pl/, który ma doświadczenie w prowadzeniu takiej terapii. Lecznicze pijawki wykazują tak spektakularne działanie, dzięki znajdującym się w nich m.in. hirudozwiązkom o wszechstronnym działaniu. Podczas kontaktu ze skórą człowieka wydzielają blisko 100 enzymów leczniczych oraz substancje bakteriobójcze i znieczulające skórę – dzięki czemu sam zabieg jest bezbolesny. Efekty leczenia lub kosmetyczne widoczne są już zwykle po pierwszym zabiegu, nie powodują skutków ubocznych, a samych przeciwwskazań do rozpoczęciami terapii jest niewiele. Z pewnością kobiety w ciąży oraz dzieci do 10 roku życia będą musiały przełożyć terapię. Pamiętajmy, by na pierwszą konsultację w gabinecie, mieć przy sobie całą, naszą dokumentację medyczną. Po zabiegu dobrze jest ograniczyć aktywność fizyczną do minimum i dużo odpoczywać.