Kiedy potrzebna jest pomoc drogowa…

trapped-1582002_640

Na drodze zdarzają się różne sytuacje. Czasem zabraknie paliwa lub coś się zepsuje, innym razem wydarzy się wypadek. Niezależnie od tego, czy to drobny problem, czy poważna kolizja, samochód unieruchomiony na drodze zawsze jest źródłem stresu dla kierowcy. Potrzebna jest wtedy pomoc drogowa.

Awaria na drodze
Nieraz zdarza się, że zabraknie paliwa lub coś w naszym pojeździe nagle przestanie działać. Jeśli jesteśmy w trasie, może nas to kosztować wiele stresu i nerwów. Czasem chodzi tylko o drobną usterkę, którą można naprawić od ręki, jednak nie każdy się na tym zna. Jeśli nie wiadomo, jak postąpić w przypadku awarii, najlepiej zadzwonić po pomoc drogową. Pracownicy obejrzą pojazd i zadecydują, czy problem można rozwiązać na miejscu, czy też wymagana jest wizyta w serwisie samochodowym. Innym popularnym problemem jest zatankowanie złego rodzaju paliwa. Często wynika to z pośpiechu. Wlanie ropy zamiast benzyny jest bardzo niebezpieczne dla silnika pojazdu. Na szczęście auto można „uratować”. Wśród różnych usług oferowanych przez pomoc drogową jest też awaryjne spuszczanie paliwa. Później pozostaje już tylko uzupełnić bak.

Stłuczki i wypadki
Najgorszym koszmarem każdego kierowcy są różnego rodzaju wypadki. Stłuczki pomiędzy samochodami bądź bardziej poważne kolizje, takie jak wpadnięcie do rowu to nic przyjemnego. Często wymagany jest przyjazd różnych służb, takich jak policja czy pogotowie. Jeśli nie doszło do poważnych uszkodzeń ciała, pozostaje inny problem. Co zrobić z mocno uszkodzonym pojazdem? W przypadku tego typu zdarzeń auto przeważnie nie nadaje się do kontynuowania nim jazdy i trzeba wezwać pomoc, aby je holować lub przewieźć na lawecie.

Wszystko zależy od okolic
W zależności od miejsca, w które się wybieramy, mamy do dyspozycji różne ekipy techniczne. Jeśli planujesz podróż na przykład do Gorzowa Wielkopolskiego, warto zaopatrzyć się w numer do pomocy drogowej obsługującej ten obszar. Znajdziesz go na stronie http://anhol.pl/, gdzie możesz zapoznać się z usługami oferowanymi przez firmę. Do dyspozycji jest przede wszystkim różnego rodzaju pomoc w naprawach „od ręki”, a także tanie holowanie czy wsparcie w postaci lawety.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.