Karmienie psa w upalne dni

Lato w pełni. Chyba każdy z właścicieli psiaków przyzna, że karmienie pupila w czasie upałów nie jest rzeczą łatwą. Bo psy, podobnie jak ludzie, często po prostu tracą apetyt, gdy na dworze szaleją wysokie temperatury. Jak więc powinniśmy zadbać o dietę naszego psa w tym czasie?

Pamiętajmy o wodzie!

Mamy nadzieję, że o tym naprawdę nie trzeba przypominać, ale tak na wszelki wypadek wspomnimy – podawajcie psu dużo świeżej wody. Pies powinien mieć do niej dostęp przez cały czas, dlatego nawet jeśli wybieracie się na dłuższy spacer, weźcie ze sobą butelkę wody. Dzienne spożycie wody przez psy powinno wynosić 70 ml na kg masy ciała, co oznacza, że psy o wadze 30 kg powinny jej pić więcej niż 2 litry. Oczywiście w upalne dni tej wody powinno być jeszcze więcej!

Polecamy także artykuł: http://blog4women.pl/kiedy-warto-zmienic-karme-psu/

Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że podawanie lodowatej czy zimnej wody, może psu zaszkodzić. W czasie upałów może się to skończyć przeziębieniem, anginą czy zapaleniem gardła.

Jaką karmę podawać psu?

Jak wiadomo, w upalne dni psy raczej niechętnie jedzą skuchą karmę. Jeśli zwykle właśnie takie jedzenie dostaje nasz pies, warto na okres upałów wprowadzić żywienie mieszane. Mokra karma ma dużo większą zawartość wody, dlatego nasz pupil z pewnością chętniej po nią sięgną. Możemy dawać mokrą karmę rano, a suchą wieczorem. Zaletą mokrego jedzenia jest także to, że jest lekkostrawne. Psy w czasie lata potrzebują mniej kalorii niż w ciągu zimniejszych miesięcy. Pamiętajmy jednak, że nie każdy pies będzie tolerować taki sposób żywienia.

Sprawdź ofertę karmy bez zbóż:

oraz przeczytaj poradnik o stosowaniu karmy bezzbożowej:

Podobnie jak w przypadku wody, również tutaj panuje zasada, że zwierzak nie powinien dostawać zimnego jedzenia, czyli np. tuż po wyjęciu z lodówki. Posiłek powinien mieć temperaturę pokojową. Z pewnością spotkaliście się z osobami, które np. mrożą rosół i podają go psu w formie lodowych kostek? Oczywiście są przekonani, że robią dobrze, bo pomagają się chłodzić psu. Ale niestety niekoniecznie mu to wyjdzie na zdrowie.

Jeśli szukacie karmy dla psa albo chcecie więcej porad na temat jego żywienia, zajrzyjcie na stronę: https://sklepzkarmami.pl/poradnik/wakacje-i-pies/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.