Język angielski – to wcale nie takie trudne

board-953158_640

Przyszło nam żyć w czasach, w których znajomość języka angielskiego jest niemal obowiązkiem. O ile młodsze pokolenia mają styczność z językiem w szkołach, o tyle starsi ludzie czasem w ogóle go nie znają. Na dodatek trudniej jest im się nauczyć. Na szczęście istnieją szkoły organizujące kursy językowe różnymi metodami.

Opanowanie słownictwa i gramatyki nie jest wcale takie proste. Ponadto szybko zapomina się nauczonych regułek, jeżeli język nie jest szlifowany. Poziom znajomości angielskiego jest zależny w dużej mierze od zaangażowania ucznia. Każdy z nas jest inny, uczy się w inny sposób. Dlatego powstały różne metody, spośród których każdy znajdzie tę idealną dla siebie.

Najlepsza dla dzieci metoda Helen Doron 

Chodzi o to, żeby uczyć dziecko języka już od pierwszego roku życia. Nauka odbywa się poprzez zabawę i naśladownictwo, dlatego lektorzy muszą mieć nienaganną dykcję i poprawny akcent. Popularnym sposobem jest nauka poprzez słuchanie i zapamiętywanie angielskojęzycznych piosenek oraz poleceń. Później przychodzi czas na naukę pisania i czytania. Chodzi głównie o to, aby nauka języka obcego była tak samo naturalna, jak poznawanie języka ojczystego. Metoda Helen Doron cieszy się ogromną popularnością w wielu krajach.

Najpopularniejsza – metoda Callana

Lektor zadaje pytanie swojemu uczniowi. Ten musi jak najszybciej odpowiedzieć. Ponadto w każdym pytaniu znajduje się nowe słowo, które musi pojawić się również w odpowiedzi. Następnie poznaje się pisownię. Na językowych kursach metodą Callana od początku mówi się wyłącznie po angielsku bądź w innym języku, którego się uczymy.

Nauka bezpośrednia – sposób najskuteczniejszy

Całe zajęcia odbywają się w języku angielskim. Polegają na prowadzeniu dynamicznej konwersacji z nauczycielem, a czasu na odpowiedź nie jest wiele. Na koniec każdego rozdziału wprowadza się regułki gramatyczne. Wykonuje się ćwiczenia teoretyczne na papierze. Aby nauka była skuteczna należy pamiętać, że bardzo ważna jest miła atmosfera i odpowiednia relacja na gruncie uczeń-nauczyciel. Warto wybrać się więc do dobrej szkoły językowej i nauczyć się języka. Dzięki niemu przecież możemy znaleźć lepiej płatną pracę lub studiować na lepszej uczelni.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.