Język angielski na dzień dobry

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest bardzo ważna. Szczególnie wtedy, gdy szukamy pracy. Duża ilość firm rozwija się, nie tylko w Polsce, ale również zagranicą, a zapotrzebowanie na pracowników znających język obcy wzrasta. Na co zatem zwrócić uwagę, aby nauka angielskiego była efektywna? Jaką szkołę wybrać? Stacjonarną czy internetową?

Obecnie większość z nas ma dostęp do Internetu, zatem możemy poszukać szkół językowych, które oferują swoje usługi online. Jest to szybki i wygodny sposób. Ponadto, gdy zdecydujemy się na taką formę nauki, to możemy uczyć się w każdym miejscu, o każdej porze i kiedy mamy na to ochotę i czas. Ale czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie? Należy pamiętać, że zaczynając się uczyć nowego, nieznanego nam języka, popełniamy wiele błędów. A gdy nie ma obok nas nikogo, kto mógłby nam wszystko dokładnie wytłumaczyć i powtórzyć, sami w efekcie się zniechęcamy.
Stacjonarne szkoły językowe oferują zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne. Jednak najlepsze efekty osiągniemy, gdy będziemy się uczyć w większej grupie osób. Dlaczego? Ponieważ kluczem do sukcesu jest konwersacja. Na tym też polega metoda Callana, wprowadzona przez Robina Callana w 1960 roku, którą w ofercie ma szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Początkowo metody tej używano w armii, aby żołnierze nauczyli się w szybki sposób języka mówionego. Metoda ta zyskuje coraz większą popularność. Nauka oparta jest na konwersacji. Uczniom zadaje się pytania dotyczące różnorakich rzeczy związanych ze słownictwem, które jest wprowadzane na danej lekcji i oczekuje się szybkiej odpowiedzi (bez czasu na głębsze zastanowienie się). Zakłada się użycie tylko języka nauczanego bez podpowiedzi w języku ojczystym uczniów.  Działaniem prowadzącym do osiągnięcia celu jest powtarzanie materiału, ponieważ ta metoda zakłada, że uczniowie nie mogą zapisywać nowych słówek ani robić notatek. Zadaniem nauczyciela jest natychmiastowe poprawianie błędów w wypowiedziach uczniów. W ten sposób osoby uczą się poprawnego formułowania zdań i wyrażeń.
Warto zatem poświęcić czas, jeśli chcemy nauczyć się języka obcego. Nigdy niewiadomo, w jakiej sytuacji będzie nam on potrzebny.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.