Jak znaleźć dobrego dentystę?

sunglasses-635269_640Znalezienie dobrego dentysty może nie być łatwe. Na rynku jest wielu specjalistów, którzy oferują usługi stomatologiczne. Wiadomo, że każdy z nas chciałby mieć piękne i zdrowe zęby. Aby to osiągnąć musimy chodzić regularnie na wizyty do stomatologa. Warto zatem wiedzieć czym się kierować, żeby wybrać najlepszego.

Chcąc wybrać dobrego stomatologa, powinniśmy w pierwszej kolejności zorientować się w lekarskich specjalizacjach. Pedonta to dentysta, który zajmuje się stomatologią dziecięcą. Główną dziedziną endonty jest kanałowe leczenie zębów, periodonty choroby dziąseł, a ortodonty budowa zgryzu i odpowiednie ułożenie zębów w szczęce. Zależnie od problemu powinniśmy udać się do odpowiedniego specjalisty. W większości wypadków należy najpierw odwiedzić zwykłego dentystę. Jeśli stwierdzi on, że nasz problem przekracza jego możliwości, powinien odesłać nas do konkretnego specjalisty.

Szukając dobrego lekarza, zwróćmy uwagę na jego doświadczenie zawodowe, ile lat wykonuje zawód, rodzaj wykonywanych zabiegów, w czym się specjalizuje oraz czy ma doświadczenie kliniczne. Istotne są również godziny w jakich ma otwarty gabinet. Zapytajmy czy przyjmuje w godzinach porannych, czy też w popołudniowych. Dobrze jeśli wizyta poradni, np. DenTeam, nie będzie kolidować z godzinami pracy. Warto się także dowiedzieć, czy możliwe są przyjęcia w weekendy oraz święta.

Ważne jest także położenie gabinetu oraz jakość wyposażenia. Lepiej wybrać stomatologa, który przyjmuje niedaleko naszego domu lub miejsca pracy. Dzięki temu nie będziemy tracić czasu na dojazdy, które mogą być uciążliwe zwłaszcza w przypadku, gdy dopadnie nas ból zęba.
Każdy dentysta powinien dbać o komfort pacjenta. Dlatego jego gabinet powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt, najwyższej jakości (np. urządzenie do znieczulenia komputerowego lub sedacji wziewnej). Dowiedzmy się także jakich nowoczesnych technologii używa się w danym gabinecie dla zwiększenia komfortu pacjenta oraz czy można na miejscu wykonać zdjęcie RTG.

Wybór dobrego stomatologa jest bardzo istotny dla zdrowia naszych zębów. Kompetentny i przyjazny dentysta sprawi, że z przyjemnością będziemy chodzić na częste wizyty kontrolne.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.