Jak zadbać o sierść psa?

Błyszcząca i gładka sierść to oznaka zdrowia u naszych czworonożnych przyjaciół. Oczywiście sama dieta nie wystarczy, by zadbać o zdrowy wygląd psa. Dlatego ważna jest codzienna pielęgnacja – mycie czy czesanie. Jak często powinniśmy kąpać psa? Czy każda rasa wymaga takiej samej pielęgnacji?

Przeczytaj również: http://lajf-stajl.pl/aktywny-pies-jak-dbac-o-jego-diete/

Szczotkowanie

Pamiętajmy, że każdy rodzaj pielęgnacji – niezależnie od tego, czy mowa o szczotkowaniu czy o kąpaniu – dobieramy do typu rasy. I tak wszystkie psy powinny być szczotkowane minimum raz na tydzień. Z kolei psy ras długowłosych wymagają codziennego szczotkowania. Wydawałoby się, że skoro nasz pies ma krótką sierść, nie potrzebuje specjalnej pielęgnacji. A jednak nawet psy krótkowłose powinny być czesane, by pozbyć się włosów, które wypadły. Włosy rosną i wypadają przez cały czas. Dbajmy więc o pielęgnację psa nieustannie, a nie tylko w okresie wzmożonego linienia. Szczotkowanie należy rozpocząć od głowy, w kierunku ogona. Pamiętajmy też, że im wcześniej zaczniemy tego typu zabiegi, tym nasz pies będzie się mniej stresował przy kolejnych.

Sprawdź karmę bezzbożową:

oraz przeczytaj o zaletach karmy bezzbożowej:

Kąpanie

Tak naprawdę nie ma jednej i jasnej reguły co do częstotliwości kąpania psa. Przede wszystkim wszystko zależy od pogody, trybu życia psa czy otoczenia, w którym przebywa. Pierwsza kąpiel psa powinna odbyć się, gdy skończy 6 miesięcy. Wówczas pies ma zwiększoną odporność, a jego skóra jest mniej wrażliwa. Do kąpieli należy używać preparatów przeznaczonych dla psów. Najlepiej dostosowanych do rasy i rodzaju sierści. W żadnym wypadku nie stosujmy szamponów dla ludzi. Woda powinna mieć ok. 35-38 stopni. Psa najlepiej kąpać już na wieczór, kiedy zjadł i odbył ostatni spacer. Wychodzenie z nim na dwór po kąpieli może poskutkować przeziębieniem. Po kąpieli dokładnie wycieramy psa i pozostawiamy go w ciepłym miejscu.

Warto dodatkowo stosować specjalne preparaty wpływające na sierść, a także wzbogacić dietę psa o Wielonienasycone Niezbędne Kwasy Tłuszczowe.

Jeśli chcecie zadbać o dobrą dietę swojego czworonoga, to sięgnijcie po karmę bez zbóż https://sklepzkarmami.pl/forza10-legend-line/11228-forza10-legend-maintenance-evolution-skin-karma-bez-zboz.html.

Opinie: 1

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.