Jak szybko nauczyć się angielskiego?

workplace-1245776_640

Języki obce przydają się w różnych sytuacjach. Przede wszystkim pracodawcy patrzą na nasze umiejętności językowe i na wielu stanowiskach umiejętność posługiwania się angielskim okazuje się niezbędna. Niestety, dla wielu z nas rozmowy z obcokrajowcami są bardzo stresujące, nawet pomimo dobrej znajomości języka. Jest wiele metod nauki angielskiego. Spośród nich warto wybrać najlepszą dla siebie.

Fiszki i programy komputerowe
Osobom preferującym naukę w domu z pewnością przypadnie do gustu forma poznawania języka poprzez fiszki lub różne programy komputerowe. Fiszki to rodzaj kart, w których po jednej stronie znajduje wyrażenie po angielsku, a po drugiej tłumaczenie frazy na polski. Jest to skuteczna metoda przy nauce wyrażeń specjalistycznych lub słówek, bez nacisku na wymowę i rozumienie ze słuchu. Pozwala szybko zapamiętać liczne zdania lub wyrazy. Nieco bardziej kompleksowe metody nauki oferują różne programy komputerowe, dostępne również w wersjach na telefon komórkowy. Dzięki nim można nauczyć się nie tylko słownictwa, ale też poprawnej budowy zdania, a nawet wymowy. Często nauka w ten sposób jest oparta na różnych zabawach i grach, co sprawia, że jest to atrakcyjna i wciągająca forma poznawania języka obcego.

Wyjazd za granicę
Jedną z najbardziej skutecznych metod nauki języka angielskiego jest wyjazd do kraju anglojęzycznego, gdzie cały czas ma się kontakt z językiem, dzięki czemu przyswajamy angielski w sposób naturalny i bardzo szybki. Pobyt na przykład w Anglii wymusza na nas ciągłe posługiwanie się językiem obcym, co szybko z nim oswaja. Jest to jednak bardzo droga metoda. Wymaga też dłuższego wyjazdu, na co osoby zatrudnione na stałe nie zawsze mogą sobie pozwolić. Wyjazdy językowe najlepiej sprawdzają się jako wakacyjne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Szkoły językowe
Mimo że nauka w szkole u większości z nas nie budzi najlepszych skojarzeń, szkoły językowe w Polsce osiągnęły duży sukces w nauczaniu języków obcych. Są one popularne z uwagi na niewielkie grupy zajęciowe i dobre efekty. Dodatkowym atutem jest fakt, że zajęcia przeważnie odbywają się w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Co więcej, w zależności od potrzeb i upodobań można wybrać odpowiednią metodę, dzięki której będziemy przyswajać wiedzę. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się metoda Callana lub metoda bezpośrednia, która pozwala szybko nauczyć się mówić i rozumieć język angielski.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.