Jak stosować pijawkę lekarską?

Nie od dziś wiadomo, że leczenie za pomocą pijawek lekarskich jest skuteczne i bardzo efektywne. Dzięki nim można wyleczyć wiele schorzeń, takich jak miażdżycę tętnic, astmę oskrzelową, chroniczny nieżyt żołądka, oparzenia, przykurcze czy klimakterium. Ich szerokie zastosowanie w medycynie jest zapewnione przez gruczoły ślinowe.

Pijawka lekarska po przegryzieniu skóry człowieka uwalnia wydzielinę, która jest aktywna przez cały proces wysysania krwi. Mają one aż cztery grupy aktywnych biologicznych substancji, które oddziałują na organizm ludzki.

Pierwsza z nich to związki lityczne, które odpowiadają za otwarcie rany oraz wydostanie się substancji ze śliny. Dodatkowo wpływają one na przepuszczalność międzykomórkową. Związki lityczne znajdują się w początkowych oraz środkowych porcjach substancji.

Kolejna grupa to substancje przeciwzakrzepowe. Ich zadaniem jest utrudnianie w krzepnięciu krwi. Pozwala to na jej sprawniejszą wymianę z uszkodzonych naczyń podczas karmienia się pijawki. Substancje z tej grupy zaczynają się wydzielać w momencie zniszczenia mikrona czyń. Znajdują się one w środkowej części śliny pijawki.

Następne są blokery ochronne reakcji organizmu. Odpowiadają one za blokowanie przejawów mających chronić przed zapalnymi reakcji organizm, obrzękiem czy bólem. Blokery zostały umiejscowione w środkowej i końcowych frakcjach wydzieliny.

Ostatnią grupą są substancje pomocnicze. Ich zadaniem jest stabilizacja, obrona, wzmocnienie oraz transport pozostałych elementów śliny pijawki. Wśród jej składników znajdują się enzymy, m. in. orgelaza, która wzmaga proces tworzenia nowych naczyń. To z kolei sprawia, że skrzepy rozpuszczają się umożliwiając przywrócenie przemieszczania się płynów w zainfekowanym narządzie. Co ciekawe, działa to nawet po usunięciu pijawki.

To całkiem nowe podejście w dużym stopniu pomaga w leczeniu wielu chorób. Pijawki lecznicze dzięki właściwościom swojej śliny są w stanie znacznie polepszyć stan pacjenta. Więcej na temat leczenia hirudoterapia na http://pijawki.abros.pl/hirudoterapia-metoda-leczenia/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.