Jak się przygotować do opalania natryskowego?

female-857539_640Opalanie natryskowe jest uważane za najzdrowszy sposób uzyskania pięknego efektu „skóry muśniętej słońcem”. Specjalny spray rozprowadzany na ciele jest pozbawiony parabenów oraz chemicznych substancji, dzięki czemu tę metodę zaleca się jako zdrowszą alternatywę nie tylko dla lamp w solariach, ale również dla naturalnych słonecznych kąpieli. Warto jednak wiedzieć, że aby zabieg przebiegł szybko i sprawnie, a same efekty długo utrzymały się na ciele, należy się odpowiednio przygotować.

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że opalenizna piękniej i bardziej równomiernie powstaje na gładkiej skórze. Dlatego przed każdą formą opalania: czy to natryskowego, czy tego w solarium, należy wykonać depilację oraz peeling całego ciała. To pomoże pozbyć się martwego naskórka, na którym brązowy kolor nie utrzymałby się długo. Świeża i delikatna skóra znacznie lepiej przyjmie spray brązujący. Po zabiegu nie należy natomiast nawilżać skóry tłustym mleczkiem lub kremem. Płyn lepiej wchłonie się w suchą i odtłuszczoną skórę.

Również w dniu zabiegu warto zrezygnować lub przynajmniej do minimum ograniczyć używanie wszelkiego rodzaju kosmetyków stosowanych na skórę. Mowa tu nie tylko o balsamach, ale również antyperspirantach czy perfumach. Dzięki temu skóra pozostanie czysta i sucha. Do opalania natryskowego nie warto przystępować z makijażem na twarzy. Z drugiej strony w profesjonalnym salonie kosmetycznym personel powinien przypomnieć o jego zmyciu. Należy natomiast wykonać manicure i pedicure. Lakier uniemożliwi zabarwienie płytki paznokcia środkiem brązującym.

Warto wiedzieć, że opalanie natryskowe wymaga odpowiedniego…ubrania. Na zabieg najlepiej przyjść w ciemnym, luźnym stroju. Żaden element garderoby nie może uciskać ciała. Dzięki temu po wykonaniu zabiegu skóra nie będzie narażona na ocierania, a tym samym ścieranie się środka brązującego i powstawanie nieestetycznych plam. Jasne ubranie nie jest dobrym pomysłem z tego względu, że łatwo może się pobrudzić. Włosy najlepiej związać w kucyk lub koczek. To ułatwi pracę zarówno kosmetyczce wykonującej opalanie i zmniejszy ryzyko pobrudzenia się kosmyków. W dobrych salonach normą jest proponowanie klientkom specjalnych, jednorazowych czepków.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.