Jak rozruszać leniwego psa?

Masz w domu leniwego psa? Być może to nie jest Twoja wina. Czasami zdarza się, że poprzedni właściciel nie miał zbyt dużo czasu na spacery. W efekcie tego nasz pies woli przebywać w domu, a kiedy z nim wychodzimy, po 10 minutach jest już zmęczony. Czy możemy jakoś rozruszać mało aktywnego pupila?

Spacery

Jeśli widok smyczy kojarzy się Twojemu psu raczej z przykrym obowiązkiem niż radością, to czas coś zmienić. Być może pies, dopóki nie pojawił się w Twoim domu, prowadził mało aktywny tryb życia. Ale to nie znaczy, że nie możesz tego zmienić. Wychodź z nim częściej na spacery. Jeśli Twój pupil męczy się po 15 minutach, to nie wydłużaj spaceru na siłę. Przez jakiś czas zabieraj pieska na 15-minutowe przechadzki, a kiedy zorientujesz się, że nie męczy się już tak, jak na początku, wydłużaj spacer o 5 minut. Systematyczne spacerowanie sprawi, że za miesiąc czy dwa będziesz mógł zabierać swojego czworonożnego przyjaciela nawet na godzinne spacery. Dodatkowo na widok smyczy będzie radośniejszy. Oczywiście kolejną korzyścią będzie zdecydowana poprawa kondycji i nastroju psiaka. I o to chodzi!

Zabawy z psem

Wielu osobom wydaje się, że psy z natury są skore do zabawy. Niestety nie zawsze tak jest. Nawet jeśli do tej pory nasz pies chętnie się bawił, teraz może czuć się znudzony. Co powinniśmy zmienić? Przede wszystkim musimy jakoś urozmaicić zabawę i wprowadzić do niej nowe elementy. Ćwiczenia wykonywane po raz setny mają prawo się znudzić. Aby pies mógł się rozwijać, potrzeba mu nowych bodźców. Wypróbuj więc różne opcje. Kupno nowej piłki czy sznurka do przeciągania. A może nowe miejsce do zabaw? Szybko zobaczysz, że nawet takie małe zmiany mogą wprowadzić wiele dobrego.

Odżywianie

Jeśli Twój pies jest mało aktywny, musisz pamiętać, że ważne jest dostosowanie odpowiedniej karmy. Inną karmę będzie spożywał pies mało aktywny, inną psiak o normalnej aktywności, a jeszcze inną pies pracujący czy bardzo aktywny. Jeśli będziesz podawać psu normalną karmę, może bardzo szybko przytyć. Więcej o odżywianiu leniwych psów znajdziesz na stronie: https://sklepzkarmami.pl/poradnik/karma-dla-leniuchow-forma-lato/.

komentarze 2

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.