Jak leczyć za pomocą pijawek?

Leczenie pijawkami, czyli hirudoterapia jest owiana wieloma mitami. Przez to wiele osób boi się podjąć terapii, która może się okazać skutecznym rozwiązaniem ich problemów zdrowotnych.

Sekret pijawek – hirudozwiązki

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) to metoda stosowana od wieków, jednak wbrew wszelkim teoriom, nie ma ona na celu upuszczania „złej krwi”. Właściwości zdrowotne tych istot są ukryte w hirudozwiązkach umiejscowionych w gruczołach ślinowych.

Dzięki ugryzieniu pijawki wytwarzane przez nie substancje przenikają do organizmu człowieka. Każdy z tych związków stymuluje odpowiednie funkcjonowanie poszczególnych organów. Hirudyna działa przeciwzakrzepowo. Aparyza upłynnia krew oraz poprawia jej lepkość. Z kolei gilatyna ma właściwości antyprzerzutowe, a hementyna wspomaga rozbijanie zakrzepów powstałych w organizmie.

To tylko kilka z ponad 200 związków, które zawierają w sobie pijawki lecznicze. Inne działają przeciwnowotworowo, rozszerzają naczynia krwionośne albo wykazują działanie przeciwbólowe. Stąd ich inna nazwa – mini laboratorium medyczne.

Rodzaje terapii pijawkowych

Leczenie pijawkami może być stosowane na kilka sposobów. Najczęściej wykorzystywane jest miejscowe. Dzięki temu następuje znacznie szybsze leczenie schorzenia w określonej części ciała pacjenta. Innym jest hirudoneuroterapia. Ta metoda ma wspomagać stymulację układu nerwowego.

Z kolei hirudoenergoterapia zakłada, że pijawki układane są przy strefach energetycznych ciała. Hirudokompleksoterapia to druga najczęściej stosowana metoda. Może być stosowana w przypadku leczenia miażdżycy czy hamowania procesów starzenia. W przypadku tej techniki pijawki są przykładane do kilku miejsc jednocześnie tak, aby oddziaływać na kilka organów jednocześnie.

Leczenie za pomocą pijawek daje więc pacjentowi, jak i prowadzącemu zabieg wiele możliwości. Może się okazać, że jest to jedyna właściwa metoda, która znacznie przyspieszy kurację chorego, zwłaszcza w przypadku chorób trudnych bądź zaawansowanych.

Więcej na temat hirudoterapii oraz możliwości prozdrowotnych pijawek leczniczych można znaleźć na http://pijawki.abros.pl/.