Fotoepilacja IPL- na czym polega i czy jest bezpieczna?

summer-1188978_640

IPL to jedna z najnowszych metod usuwania zbędnego owłosienia, którą można wykonać jedynie w salonie kosmetycznym. Posiada wielu zwolenników, którzy twierdzą, że jest to najbardziej skuteczna depilacja, jak i przeciwników- osób niezadowolonych z uzyskanych efektów. Czym jest IPL i na czym polega? Jakie rezultaty można uzyskać przy pomocy tej metody?

Depilacja IPL wykorzystuje światło do usuwania nadmiaru owłosienia, przez co nazywana jest także fotoepilacją. Do wykonania zabiegu potrzebne jest specjalne urządzenie, które emituje wiązkę promieni świetlnych o różnych długościach. Dociera ona głęboko w warstwy skóry i niszczy komórki odpowiedzialne za odżywianie włosów. W ten sposób zyskuje się pożądany efekt gładkiej skóry.

Metoda IPL jest często doskonałym i trwałym rozwiązaniem problemu niechcianego owłosienia. Trzeba jednak pamiętać, aby zabieg został wykonany w renomowanym salonie, przez doświadczoną kosmetyczkę. Dzięki temu zyskamy pewność, że włosy zostaną zniszczone całkowicie, a nie tylko uszkodzone. Aby uzyskać optymalne rezultaty zabieg należy powtarzać regularnie, przynajmniej 5-9 razy co 4-6 tygodni.

Profesjonalna kosmetyczka przed wykonaniem depilacji powinna przeprowadzić szczegółowy wywiad, żeby móc wykluczyć wszystkie przeciwwskazania, do których należą m.in.:  implanty wewnątrz ciała, nowotwory skóry, epilepsja, cukrzyca, opryszczka, niektóre choroby skóry oraz nadwrażliwość na światło. Następnie, w zależności od depilowanej części ciała, poda nam jednorazową bieliznę lub szlafrok. Konieczne jest także założenie ochronnych okularów. Zabieg jest w zasadzie bezbolesny, bezpieczny, sprawdzony klinicznie, efektywny i bezinwazyjny.

Często dla wzmocnienia efektu, depilacja IPL zostaje wzmocniona falami radiowymi (RF). Dzięki nim wiązka światła przenika na głębokość nawet 4 mm w głąb skóry. Wykorzystanie fal radiowych zwiększa także bezpieczeństwo zabiegu i obniża poziom ryzyka występowania poparzeń.

Efekty depilacji IPL są najbardziej widoczne u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. W innych przypadkach zabieg może nie być wystarczająco skuteczny. Należy pamiętać, aby po wizycie w salonie kosmetycznym chronić skórę przed mrozem i unikać gorących kąpieli oraz sauny. Najlepiej unikać picia alkoholu i mocnej herbaty oraz używania ostrych przypraw lub innych środków rozszerzających naczynka. Do 4 tygodni po zabiegu konieczna jest ochrona skóry przed promieniami słonecznymi (np. poprzez stosowanie kremów z filtrem).

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.