Dobra wypożyczalnia samochodów

peugeot-807130_640

Jeżeli jesteś kierowcą i codziennie dojeżdżasz do pracy swoim prywatnym samochodem lub wybierasz się w dalszą podróż, może zdarzyć się, że zmuszony będziesz skorzystać z usług pomocy drogowej. Ta natomiast nie zawsze ma w swojej ofercie zastępcze samochody dla klientów. W przypadku dłuższej naprawy możesz zostać bez samochodu. Dlatego właśnie warto rozejrzeć się za dobrą wypożyczalnią samochodów.

Oferta wypożyczalni samochodowych

Dobre wypożyczalnie samochodów, np. http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-bedzin/, posiadają w swojej ofercie szeroki wachlarz pojazdów. Obok zwykłych samochodów osobowych powinny się znaleźć również większe busy. To wszystko po to, aby jak najlepiej dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Samochód powinien być dostarczony w określone miejsce z pełnym bakiem paliwa, który to powinien zawierać się w cenie wynajmu. Aby wypożyczyć auto należy mieć ważny dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy. Warto zorientować się również, czy wybrany samochód posiada ważny przegląd i OC oraz wykupiony pakiet Assistance, który może zaoszczędzić wiele nerwów i pieniędzy. Niektóre wypożyczalnie pozwalają również na wykupienie własnego ubezpieczenia, aby w razie wypadku znieść własny udział finansowy. To bardzo przydatna opcja, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może spotkać nas na drodze. Ceny za dobę różnią się między sobą w zależności od wybranego pojazdu oraz okresu czasu, na jaki zostaje on wynajęty.

Aby uniknąć problemów…

Może zdarzyć się także, że wynajmiemy samochód na jedną dobę, jednak okaże się, że będzie on potrzebny nieco dłużej. W takiej sytuacji ważne jest, aby zgłosić taką ewentualność w wypożyczalni na około 12 godzin przed końcem najmu. W przypadku braku akceptacji na przedłużenie najmu przez właściciela, samochód może zostać zgłoszony na policję jako skradziony. Warto więc wcześniej zaznajomić się z zasadami panującymi w danej firmie, aby uniknąć wszelkich konfliktów i nieporozumień, bo te mogą później słono kosztować. Niektóre firmy, np. http://www.yourcar.pl, wypożyczają samochody na zagraniczne podróże. Wcześniej jednak należy uzyskać zgodę od właściciela. Trzeba także zwrócić uwagę, na terytorium których państw można danym samochodem wjechać, gdyż często zdarza się, że wypożyczalnie zastrzegają sobie prawo do wyrażenia zgody na podróż do niektórych krajów.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.