Depilacja woskiem – samodzielnie czy w salonie?

naked-459711_640

Depilacja woskiem to w tej chwili jedna z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia, stosowana w dobrych gabinetach kosmetycznych. Technika jest szybka, skuteczna, a co najważniejsze, pozostawia skórę gładką przez cztery-pięć tygodni, zapewniając uczucie komfortu i świeżości. Oferta drogerii pozwala i sklepów kosmetycznych pozwala jednak na zakup wosku i przeprowadzenie zabiegu samemu w domu. Czy to bardziej opłacalne rozwiązanie?

Depilacja w domu

Depilować można się poprzez użycie specjalnego aplikatora, lub wosku nakładanego patyczkiem. Inną popularną metodą jest depilacja pastą cukrową. Decydując się na domowe metody depilacji woskiem, należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Przede wszystkim, dzień wcześniej należy zrobić peeling, a sam zabieg wykonać tuż po ciepłej kąpieli. Rozgrzana skóra, a więc jej otwarte komórki, pozwolą na dokładniejsze wchłonięcie się wosku, a samą depilację uczynią łatwiejszą i mniej bolesną. Skóra powinna być przy tym sucha i oczyszczona, bez śladu balsamu czy olejku. W sklepach można kupić gotowe plastry z woskiem albo sam wosk i plastry osobno. Bez względu na wybraną opcję, po przyłożeniu plastra należy kilkakrotnie wygładzić go dłonią zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, a następnie oderwać go szybkim i zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku. Jednocześnie należy przy tym naciągać skórę drugą ręką.

Depilacja w gabinecie

Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym to najczęściej lepsze rozwiązanie. Zwłaszcza dla osób nie mających dużej wprawy w przeprowadzaniu podobnych zabiegów. Usuwanie włosków jest najczęściej dużo mniej bolesne, a przede wszystkim trwa dużo krócej, niż ma to miejsce w domu. Wykwalifikowane kosmetyczki robią to w dodatku bardzo dokładnie. Dodatkowym plusem przemawiającym za skorzystaniem z usług dobrego salonu jest użycie profesjonalnych kosmetyków oraz dodatkowych preparatów, które delikatnie znieczulają, a w końcu produktów spowalniających odrastanie włosków. Większość tych specyfików ma także właściwości przeciwzapalne i łagodzące ewentualne podrażnienia.

Teoretycznie, zakup wosku w drogerii to mniejszy koszt niż korzystanie z zabiegów w salonie. Warto się jednak zastanowić, czy poniesione oszczędności nie są tylko pozorne. Oddając się pod opiekę specjalistów, można liczyć na jednorazowe, szybkie, a przede wszystkim dokładne wykonanie zabiegu, co oznacza dłużej utrzymujący się efekt gładkości.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.