Depilacja brazylijska- również dla mężczyzn

seaside-371229_640Depilacja męska zatacza ostatnimi czasy coraz szersze kręgi. Powoli przestaje być tematem tabu i coraz więcej panów decyduje się na pozbycie owłosienia nie tylko z pleców czy spod pach, ale także z okolic intymnych.

Mężczyźni coraz częściej decydują się na męską wersję depilacji brazylijskiej. Jest to rodzaj depilacji polegający na całkowitym usunięciu włosków z okolic intymnych zarówno z przodu jak i z tyłu. Efektem tego zabiegu jest gładka skóra na kilka tygodni.

Mimo ogólnej niechęci mężczyzn do depilacji okolic intymnych, zainteresowania nią wzrasta. Wielu panów wstydzi się wykonać taki zabieg w salonie kosmetycznym, zwłaszcza jeśli ma go wykonać kobieta. W ostatnim czasie wiele salonów kosmetycznych wysyła swoje kosmetyczki na specjalne szkolenia, które kładą duży nacisk na psychologię pracy. Mają one na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa klienta i zapewnienie mu komfortu w trakcie zabiegu.

Najczęściej depilacji brazylijskiej przeznaczonej dla mężczyzn poddają się sportowcy i kulturyści, resztę klientów stanowią panowie, którzy zostali wysłani do salonu przez swoje partnerki. Zabieg ten trwa ok. 30-40 minut, a polega on na usunięciu włosa wraz z cebulką. Trzeba się zatem przygotować, że będzie to raczej bolesne przeżycie, jednak odczuwanie bólu jest bardzo indywidualną sprawą.

Warto również przygotować się odpowiednio do zabiegu- dla uczucia komfortu można wziąć wcześniej prysznic, ewentualnie odświeżyć się wilgotnymi chusteczkami. Dobrze będzie również przyciąć włosy do długości ok. 3mm, jeśli tego nie zrobimy, kosmetyczka wykona to za nas.

Panowie, którzy wykonali taki rodzaj depilacji, są zdania, że nie był on tak bolesny jak się spodziewali i nie widzą przeciwwskazań do powtórzenia go.