Czym kierować się przy wyborze diety pudełkowej?

W ostatnich czasach usługa cateringu dietetycznego staje się coraz bardziej popularna. Rośnie też świadomość ludzi i ich wiedza na temat zdrowego odżywiania i stylu życiu. Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, co ląduje na naszych talerzach.

Gdy zdecydowaliśmy się na dietę pudełkową,która z pewnością ułatwi nam życie, trzeba sobie zadać pytanie: jak wybrać odpowiednią dietę i czym kierować się przy jej wyborze? Jakie należy wziąć kwestie pod uwagę?

Szukamy firmy cateringowej

Po pierwsze należy wyszukać firmy oferujące catering dietetyczny w wybranym mieście. Mając już taką listę, należy zapoznać się z ofertą poszczególnych firm. Warto też poszukać opinii w internecie lub popytać znajomych, którzy korzystali z oferty danej firmy.

Stawiamy na jakość składników

Chcemy się zdrowo odżywiać, dlatego musimy zwrócić uwagę na to, z jakich produktów są przygotowywane posiłki. Warto wybrać firmę, która korzysta tylko z naturalnych składników, tak jak Dietykieta.pl. Posiłki powinny  zawierać wysokiej jakości mięso (np. drób zagrodowy), jajka z wolnego wybiegu, sezonowe warzywa i owoce, kiszonki, pełnoziarniste pieczywo ,orzechy czy dobre tłuszcze (np. oliwa extra virgin, olej kokosowy). Wykluczamy firmy, które stosują gotowe półprodukty, chemiczne dodatki (sztuczne barwniki, aromaty, konserwanty) czy kostki rosołowe.

Wybieramy dietę

Decydując się na dietę pudełkową, sami wybieramy jaką dietę chcemy otrzymywać. Dietykieta, która działa na terenie Wrocławia, Legnicy i Bolesławca umożliwia wybór diet: wegetariańskiej, paleo, bez ryb oraz południowej. Decydujemy również o bilansie kalorycznym danej diety (w przypadku Dietykiety rozpiętość kaloryczna to 1300-3100 kcal).

Wsparcie dietetyka

Często bywa tak, że mamy wątpliwość, czy nasze nawyki żywieniowe są odpowiednie. Bywają również problemy ze zrzuceniem nadprogramowych kilogramów. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy dietetyka. Decydując się na catering dietetyczny np. z Dietykietą, mamy możliwość kontaktu z dietetykiem klinicznym. Czuwa on również nad sporządzanym menu i dba o to, aby posiłki miały odpowiedni rozkład mikro- i makroskładników oraz bilans kaloryczny.