Czym karmić pupila w upalne dni?

Upał i żar lejący się z nieba doskwiera nie tylko nam ludziom, ale i również naszym wiernym czworonogom. Jakie jedzenie im podawać, gdy temperatury są naprawdę wysokie? Co powinien jeść aktywny pies?

Aktywne zwierzaki nawet w upalne dni potrzebują spacerów i zabawy. Gdy jest gorąco ważna jest także ich dieta. Powinna być bogata w wodę, a ta z kolei musi być kilka razy dziennie wymieniana by nasz pies pił ją chętniej. Kiedy termometr pokazuje wysoką temperaturę, a psiak nie ma apetytu na wysokokaloryczne jedzenie, można podać mu inne, zdrowe i bogate w energetyzujące składniki przekąski. Czym się one wyróżniają? Czy aktywny pies powinien dostawać w upał suchą karmę? Wszystkiego na ten temat dowiesz się poniżej.

Zwierzak w podróży! Przeczytaj: http://blogtown.pl/zwierzak-w-dluzszej-podrozy-samochodem/

Jakie przekąski dla aktywnego czworonoga?

Na rynku karm dla psów możemy znaleźć przeróżne przekąski, które są dedykowane dla różnych ras oraz poziomu aktywności fizycznej zwierzęcia. Gdy chcemy by nasz aktywny pies, dostał to czego potrzebuje jego organizm po długim spacerze, biegu, czy zabawie musimy wiedzieć na co zwracać uwagę, gdy czytamy skład takich przekąsek. Sprawdź, czy przekąski zawierają mięso, najlepiej by było go około 80%, na drugim miejscu powinny być minerały oraz witaminy takie jak: witamina D3, jodek potasu. Ważne, by taka przekąska była wysoko białkowa, ponieważ dzięki temu dostarczy naszemu psu potrzebne wartości odżywcze, które dadzą mu energię. Możesz ją podać pupilowi w nagrodę albo gdy nie ma on ochoty na pełny posiłek. Ale pamiętaj, że przekąski nie mogą być zamiennikiem zróżnicowanej diety.

Sprawdź karmę bez zbóż:

i przeczytaj poradnik o karmach bez zbóż:

Czy pies powinien jeść suchą karmę?

Wielu właścicieli psów i kotów zastanawia się, czy ich zwierzęta powinny jeść suchą karmę. Tłumaczą to tym, że w upalne dni może odwodnić ona pupila. Jeśli nasz pies będzie regularnie dostawał świeża wodę, nie ma przeszkód by podać mu takie pożywienie, dla urozmaicenia diety. Tylko również należy pamiętać o tym, by było ono bogactwem mięsa, biała, witamin i minerałów. Ważne, by w składzie było jak najwięcej mięsa, i witamin: witamina A, witamina D3, witamina E, żelazo, cynk i selen. Jeśli interesujesz się tematem karmienia aktywnych psów, to na tym blogu https://sklepzkarmami.pl/poradnik/aktywne-psy-jakiej-karmy-potrzebuja-dlaczego/ znajdziesz więcej wskazówek dotyczących prawidłowego odżywiania swojego aktywnego czworonoga i jego codziennej diety.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.