Czym jest pasta cukrowa?

5Depilacja pastą cukrową jest znana od wieków, była stosowana na Bliskim Wschodzie i w starożytnym Egipcie. Jest to szybki, naturalny i tani sposób na depilację.

Metoda ta zyskuje coraz większą popularność wśród nowoczesnych kobiet, ponieważ może być ona przeprowadzana zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. W dawnych czasach kobiety wykorzystywały do tej metody roztopiony cukier (karmel), obecnie masa zawiera oprócz cukru również sok z cytryny i mieszankę ziół, które mają łagodzić ewentualny ból i podrażnienie.

Depilacja pastą cukrową zapewni nam spokój od niechcianego owłosienia na 2-3 tygodnie. Jest to metoda idealna dla osób, które mają na nogach rozszerzone naczynia krwionośne.

Pasta cukrowa jest lepsza od wosku, ponieważ w mniejszym stopniu podrażnia skórę i można nią usunąć włoski, które mają długość 1-2 mm. Pozwala to na usuwanie ich na bieżąco, bez czekania na moment aż odrosną. Zabieg jest na prawdę mało bolesny, ponieważ pasta przykleja się do włosków, a nie do skóry (jak w przypadku wosku). Można ją stosować zarówno na zimno jak i na ciepło.

Jeśli chcemy depilować się na zimno, to będzie to dobre rozwiązanie dla osób z kruchymi naczyńkami, które nie mogą używać gorącego wosku. Zimna pasta nie niesie ze sobą ryzyka poparzenia lub podrażnienia skóry. Wystarczy nałożyć wcześniej ostudzoną mieszankę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, wmasować w skórę i po chwili zerwać.

Przy depilacji na ciepło, pastę należy podgrzać, a jak zrobi się płynna, rozprowadzamy jej cienką warstwę drewnianym patyczkiem na skórze. Następnie nakładamy na nią bawełniany lub flizelinowy pasek i zrywamy szybkim, zwinnym ruchem w kierunku wzrostów włosków. Przy tej metodzie trzeba pamiętać o kontrolowaniu temperatury pasty- jeśli będzie za gorąca możemy się poparzyć!