Czy depilacja pastą cukrową jest lepsza niż woskiem?

model-1115438_640

W dzisiejszych czasach depilacja różnych części kobiecego ciała jest już codziennością. Salony kosmetyczne codziennie obsługują mnóstwo kobiet, chcących mieć gładką i zadbaną skórę. Oferują różne sposoby pozbycia się zbędnego owłosienia, między innymi przy pomocy wosku lub pasty cukrowej. Która z tych metod jest lepsza i czym się od siebie różnią?

Pasta cukrowa jest mieszanką podgrzanego cukru, soku z cytryny i wody. Dzięki naturalnym składnikom nie powoduje reakcji alergicznych i bardzo rzadko podrażnia skórę. Dzięki temu zabiegowi depilacji mogą się poddać również osoby z wrażliwą skórą. Pastę stosuje się podobnie jak wosk, jednak istnieje kilka zasadniczych różnic pomiędzy tymi dwoma specyfikami.
Największa z nich dotyczy konsystencji oraz sposobów usuwania preparatów ze skóry. Wosk zawsze jest nakładany w kierunku wzrostu włosów, a zdejmuje szybkim ruchem w przeciwnym kierunku. Niestety przy tej metodzie część zbędnego owłosienia może ulec połamaniu, w wyniku czego cebulki nadal będą tkwiły pod skórą. Pasta jest natomiast bardziej gęsta, dzięki czemu dociera do samych cebulek. Sposób nałożenia jest identyczny jak w przypadku wosku, usuwa się ją jednak w kierunku porostu włosów. W ten sposób unika się ich łamania. Można powiedzieć, że same wychodzą ze skóry.
Depilacje pastą cukrową można przeprowadzić niemal na każdej części ciała, ponieważ nie przylega ona do skóry tak mocno jak wosk. Dzięki temu jest to metoda mniej bolesna. Skóra po paście jest odżywiona i gładka, bez większych zaczerwienień. Co ważne, pasta cukrowa pozwala na usunięcie włosków o długości nawet 1-2 mm, co w przypadku wosku jest niemożliwe.
Depilacja woskiem daje możliwość pozbycia się zbędnego owłosienia nawet na kilka tygodni. Jednak urwane włoski mogą szybciej odrastać, a nawet wrastać. I mimo, że woskowanie w dalszym ciągu ma wiele zwolenniczek, to depilacja pastą cukrową staje się coraz bardziej popularna. Metoda ta ma wiele zalet (bezbolesna, nie wywołuje podrażnień), jest również bardzo bezpieczna, ponieważ pasta jest wykonana ze składników w stu procentach naturalnych. Nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników, a usunięcie jej resztek jest bardzo łatwe, gdyż cukier rozpuszcza się w ciepłej wodzie.
Stając przed wyborem pomiędzy pastą cukrową a woskiem, wiele kobiet decyduje się na tą pierwszą metodę. Depilację pastą można wykonać we własnym domu, przy pomocy gotowego specyfiku dostępnego w drogeriach, lub w salonie kosmetycznym.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.