Chcesz przekłuć uszy? Wypróbuj metodę Blomdahl.

lady-739664_640Przekłuwanie uszu to zabieg medyczny, w którym dochodzi do przerwania ciągłości tkanek. Dlatego tak bardzo ważne jest zapewnienie jak największego poziomu bezpieczeństwa i higieny. Najlepiej znaleźć dobry, renomowany salon kosmetyczny i wykonać przekłuwanie uszu metodą Blomdahl.

W chwili obecnej jest to najnowocześniejszy sposób na wykonanie dziurek nie tylko w uszach, ale również w nosie i pępku. Używa się w nim jedynie hipoalergicznych materiałów oraz nowoczesnych technologii, które zapewniają wysoką sterylność produktów. Dzięki temu przekłuwanie uszu tą metodą jest wyjątkowo bezpieczne. Zabieg przeprowadzany jest szybko i praktycznie bezboleśnie. Do jego wykonania używa się specjalnego przyrządu. Żadna jego część, oprócz igły i sztyftu kolczyka, nie ma kontaktu ze skórą pacjenta, co zapewnia bezpieczeństwo sanitarne i mikrobiologiczne.

Marka Blomdahl to także specjalna seria kolczyków do przekłuwania, które nie zawierają niklu. Wykonano je z plastiku medycznego, który jest pozbawiony właściwości alergennych. W ten sposób kolczykowaniu mogą poddać się również osoby cierpiące z powodu alergii na nikiel. Stosowanie tych kolczyków przyczynia się do szybszego gojenia uszu po przekuciu. Wszystko to dzięki specjalnie wyprofilowanemu kształtowi, większej grubości sztyftu i zatyczce, która zapewnia lepszy obieg powietrza wokół rany.

Osobom dorosłym przekuwa się kolejno każde ucho. Z myślą o dzieciach natomiast metoda Blomdahl stworzyła specjalny system, w którym przekłucie uszu następuje w tym samym momencie. W ten sposób oszczędzamy dziecku i rodzicom stresu związanego z pierwszym kolczykowaniem.

Duży poziom bezpieczeństwa i higieny w metodzie Blomdahl osiągnięto poprzez sterylne warunki, w których wytwarza się sprzęt do przekłuwania uszu. Zastosowano także jednorazowe kasety z kolczykami, zaopatrzone w pokrywy bezpieczeństwa. Chronią one kolczyki przed utratą aseptyczności, a po wykonaniu zabiegu uniemożliwiają kontakt z krwią i wydzielinami fizjologicznymi użytkownika.

Jak przy każdym przekłuwaniu uszu, należy pamiętać o najważniejszych zaleceniach. Po zabiegu rany trzeba przemywać wodą, a w trakcie kąpieli pod bieżącym strumieniem z dodatkiem mydła. Kolczyków nie należy wyjmować, przekręcać ani dotykać brudnymi rękoma przez 6 tygodni. Po tym czasie zostaną one wymienione na inne, najlepiej również hipoalergiczne.

Więcej ciekawych i pożytecznych informacji znajdziecie na: http://easywaxing.pl/pl/

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.