Bezzbożowa karma dla psów – Twój pupil pokocha Cię jeszcze bardziej

Zdrowa i dobrze zbilansowana psia dieta to podstawa prawidłowego rozwoju naszego pupila. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że kupując najtańszą, dostępną na rynku karmę wyrządzamy czworonogowi krzywdę. Jak zatem karmić zwierzę, by było energiczne i odporne na choroby?

Żywienie psów powinno polegać na zaspokojeniu ich potrzeb i przede wszystkim powinno odpowiadać wszystkim normom ich zapotrzebowania na energię, składniki pokarmowe, składniki mineralne i witaminy. Co ważne, sposób żywienia czworonoga zależy od wielu czynników, m.in.: od wieku psa, poziomu aktywności, stanu zdrowia oraz rasy. Podstawą zdrowej psiej diety powinno być białko zwierzęce i warzywa. Niestety w większości karm słabej jakości podstawą jest zboże.

Najczęstsze błędy żywieniowe

Właściciele psów często nie zdają sobie sprawy z tego, że karmiąc zwierzę popełniają wiele błędów. Najczęściej spotykane nieprawidłowości to:

  • podawanie karmy słabej jakości (najtańszej, dostępnej w markecie)
  • przekarmianie (podawanie większej porcji pokarmu niż zalecana)
  • ciągły dostęp do pokarmu (aby nie zaburzać gospodarki trawiennej psa, powinien on mieć ustalone stałe godziny jedzenia)
  • karmienie resztkami z naszego obiadu (nie mogą one być podstawą psiej diety)
  • podawanie zbyt wielu smakołyków
  • źle zbilansowana dieta (za mało lub za dużo substancji odżywczych, składników mineralnych, witamin itd.).

Jaka karma jest najlepsza

Karmy zawierające w składzie zboża nie są przyswajalne przez psa i powodują biegunki, częste oddawanie obfitych stolców, a także alergię. Nowością na rynku jest karma dla psów bez zbóż http://sklepzkarmami.pl/mynews/news,forza10legend. Nie zawiera ona pszenicy, owsa, a także kukurydzy i ryżu. W jej składzie nie ma również glutenu i składników GMO.To co ją wyróżnia to brak oksytetracykliny (składnika mięsa hodowanego intensywnie), która szczególnie przyczynia się do występowania alergii. Karma Forza 10 Legend posiada naturalne konserwanty w postaci wyciągów z ziół. Liczba składników jest odpowiednio ograniczona, dzięki czemu zapewniona jest wysoka wartość odżywcza, a ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji (nietolerancji pokarmowych, alergii) zminimalizowane. Co zatem jest głównym składnikiem tej karmy? Przede wszystkim jagnięcina, anchois, jak również łosoś i dorsz. Jeśli chcemy, aby nasz pupil długo utrzymał kondycję oraz zdrowie, warto zainwestować w tę karmę.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.