Angielski w grupie czy indywidualnie?

britain-2938_640Zajęcia z języka angielskiego mogą być prowadzone w grupach bądź indywidualnie. I jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno swoje lepsze, jak i gorsze strony, ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Zaletą nauki w grupie jest przede wszystkim działanie mobilizujące, a także motywujące. Co więcej, uczestnicy zajęć mogą się wzajemnie od siebie uczyć, możliwa jest także zdrowa rywalizacja, która niesie za sobą wyłącznie korzyści. Nauka angielskiego w grupie jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku dzieci. Nauczyciel może wówczas zorganizować gry i zabawy, łącząc przyjemne z pożytecznym. Nauka i zabawa to idealne połączenie, które bardzo dobrze sprawdza się w praktyce.

Jeśli natomiast chodzi o indywidualną naukę języka angielskiego, to najczęściej taki rodzaj zajęć wybierają osoby dorosłe, którym zależy na szybkiej nauce języka. Zaletą nauki indywidualnej jest możliwość dostosowania nie tylko metod, ale także i programu zajęć do potrzeb uczestnika kursu, ale przede wszystkim tempa nauki. Ponadto uwaga nauczyciela skoncentrowana jest na jednej osobie. W przypadku zajęć indywidualnych często należy się liczyć się z nieco wyższą ceną za lekcje.

Nauka angielskiego – czy w grupach, czy też indywidualnie możliwa jest w wielu szkołach językowych, na przykład w Częstochowie. Warto wybrać taką formę zajęć, która sprosta naszym wymaganiom i potrzebom. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji każdego z osobna. Zarówno w przypadku zajęć indywidualnych, jak i grupowych zawsze można liczyć na pomoc i wsparcie ze strony lektora.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.